×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
امضاء تفاهمنامه بین انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی و سازمان ملی استاندارد

ایرانا :سازمان استاندارد و انجمن لوازم خانگی برای ارتقای ایمنی و استاندارد لوازم خانگی داخلی، تفاهم​نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش خبرنگار ایرانا ، این تفاهم نامه میان مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد و حبیب الله انصاری، دبیر کل انجمن لوازم خانگی ایران به امضا رسید که براساس آن، دوطرف درخصوص ارتقای ایمنی، کیفیت و استاندارد لوازم خانگی ساخت داخل، همکاری خواهند کرد.

براساس این تفاهم نامه ، نظارت فراگیر بر محصولات لوازم خانگی از تولید تا توزیع، کنترل استاندارد این محصولات در بازارهای مختلف، آموزش نیروهای انجمن لوازم خانگی درخصوص استانداردهای محصولات مرتبط، همکاری در تدوین استانداردهای بین المللی این محصولات و همچنین اجرای دوره‌های تخصصی برای تولید محصولات با استانداردهای روز در کارخانه لوازم خانگی و اشاعه فرهنگ استاندارد و ایمنی در واحدهای تولیدی لوازم خانگی، مهمترین محورهای این تفاهم نامه است.

***توسعه فرهنگ استانداردسازی در بازار در قالب امضای این تفاهم نامه

در حاشیه امضای تفاهمنامه بین انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی و سازمان ملی استاندارد، حبیب‌الله انصاری رئیس این انجمن با اشاره به سابقه همکاری این تشکل با استاندارد گفت: بحث استاندارد از جمله موضوعاتی است که با سلامت و ایمنی زندگی مردم ارتباط مستقیم دارد و علاوه بر آن موجب ارتقاء کیفی محصولات می‌شود.

وی ادامه داد: این انجمن با سایر تشکل‌های مربوطه همکاری و ارتباط مستمر دارد و در قالب همین همکاری‌ها است که می‌توانیم دومین بازار کشور به لحاظ نقدینگی را سر و سامان دهیم.

انصاری با اشاره به مفاد این تفاهمنامه گفت: نظارت فراگیر بر تولیدات لوازم خانگی از مرحله ساخت تا توزیع و کنترل استاندارد در بازارهای مختلف، آموزش نیروهای انجمن لوازم خانگی در خصوص استانداردها، همکاری در تدوین استانداردهای بین‌المللی این محصولات و اشاعه فرهنگ استاندارد و ایمنی در واحدهای تولیدی لوازم خانگی از مهمترین محورهای این تفاهمنامه است.

وی تصریح کرد: به زودی اعضای انجمن با بازرسان سازمان ملی استاندارد، تیم‌های مشترک تشکیل خواهند داد که کار آنها نظارت و شناسایی واحدهایی است که به اصول استاندارد توجه‌ای ندارند. همچنین یک کمیته اجرایی مشترک بین اعضای انجمن و کارشناسان ارشد سازمان ملی استاندارد برای اجرای این تفاهمنامه تشکیل خواهد شد.

 

 

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true