×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
نمره مثبت بانک مرکزی در ساماندهی بازار ارز

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، محمود بهمنی با بیان اینکه دولت کسری بودجه ندارد، گفت: معادل درآمدها هزینه در نظر گرفته شده است، از اینرو انتشار اخباری در حوزه رشد نرخ دلار برای جبران کسری بودجه دولت صحت ندارد.

نماینده مردم ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در بودجه تعادل میان درآمدها و هزینه ها رعایت شده، افزود: اینکه بودجه ای غیر واقعی باشد در مجلس مصوب نخواهد شد، از اینرو به طور حتم کسری بودجه دولت موج سواری برخی سودجویان است.

وی با تاکید بر اینکه شاید برخی از درآمدهای در نظر گرفته شده در بودجه محقق نشود، تصریح کرد: اینکه گفته شود دولت از محل افزایش نرخ دلار به جبران کسری منابع خود می پردازد درست نیست، زیرا این نوع رفتارها تنش هایی را به بازار تحمیل خواهد کرد.

بهمنی با بیان اینکه تنظیم نرخ ارز اکنون دربازار به صورت دستوری رخ نمی دهد، افزود: بانک مرکزی با ابزارها و سیاست گذاری های صحیح نرخ ها را به سمت کاهش هدایت می کند. وی با تاکید بر اینکه ارزیابی نرخ ارز را نمی توان بدون در نظر گرفتن شرایط کلی بازار و قیمت های دیگر در نظر گرفت، گفت: باید بدانیم نرخ ارز نیز تابعی از سایر نرخ ها است، اما تلاش ها در حوزه ساماندهی ارزی متوقف نباید شود.

به گزارش ایبنا، کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد بانک مرکزی در ساماندهی وضعیت بازار، افزود: نمره بانک مرکزی در کنترل قیمت ها در شرایط فعلی خوب است.

false
true
true
true

true