×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۸  
false
true
بیمه اجباری؛ راه سعادت یا شوربختی پارسیان؟

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، در ادامه بررسی عملکرد بورسی شرکت های بیمه که عموما درگیر فروش بیمه نامه های اجباری و عمومی هستند و این موضوع عاملی شده تا حجم قابل توجهی از درآمدهای خود را به پرداخت خسارت در این رشته ها اختصاص دهند، بیمه پارسیان نیز همسو با روند کلی صنعت بیمه پیش می رود؛ به طوری که در آبانماه سال جاری ۷۲درصد از درآمد این شرکت از محل بیمه نامه های درمان، ثالث اجباری و بیمه عمر بوده که البته از این میان سهم بیمه ثالث با رقم ۱۲۰میلیارد و ۱۵۴میلیون و ۵۰۰هزار تومان بسیار بیشتر از دیگر رشته های بیمه ای بوده است.

در آبان ماه کمترین میزان فروش بیمه نامه از سوی شرکت پارسیان برای بیمه های کشتی، حوادث و پول بوده است.

حال با این تفاسیر در زمینه پرداخت خسارت، شرکت پارسیان با وجود آنکه ۲۱۰میلیارد و ۳۴۹میلیون و ۷۰۰هزار تومان درآمد داشته، ۹۷میلیارد و ۷۵۸میلیون و ۱۰۰هزار تومان خسارت پرداخت کرده و بیشترین حجم خسارت برای بیمه های ثالث اجباری و درمان بوده و این در حالی است که بیش از ۲.۵برابر درآمد این رشته برای پرداخت خسارت در آبان ماه هزینه شده است.

همچنین در رشته بیمه زندگی- غیراندوخته دار نیز این شرکت در حدود دو برابر درآمد، خسارت پرداخت کرده است.

بررسی هشت ماهه فعالیت شرکت بیمه پارسیان حکایت از آن دارد که این شرکت ۷۰درصد فروش خود را معطوف به بیمه های درمان، ثالث و زندگی می بیند و در سوی دیگر ۷۸درصد خسارت پرداختی این شرکت مربوط به رشته بیمه های اعلامی است.

در مدت هشت ماهه، بیشترین فروش این شرکت مربوط به بیمه ثالث بوده که بیشترین خسارت پرداختی نیز برای همین بیمه نامه بوده است.

به گزارش ایسنا، بررسی ها نشان از آن دارد که این شرکت در رشته بیمه نامه های درمان، ثالث، بدنه، مسئولیت، مهندسی و زندگی بیش از نیمی از درآمد خود را برای پرداخت خسارت اختصاص داده است و در مجموع با وجود درآمد ۱۵۷۸میلیارد و ۹۸۴میلیون و ۹۰۰هزار تومانی، ۸۹۸میلیارد و ۱۰۵میلیون و ۱۰۰هزار تومان یعنی ۵۷درصد از درآمد خود را صرف پرداخت خسارت کرده است

false
true
true
true

true