×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
تقاضا برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت‌فرسوده افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا ۱۹بهمن‌ماه، سازندگان بیش از ۹هزار واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهرهای کشور موفق به تشکیل پرونده تسهیلات نوسازی در بانک شدند، اظهار کرد: در هفته‌های اخیر با تعیین تکلیف یارانه نرخ سود تسهیلات نوسازی و شروع انعقاد قراردادپرداخت این تسهیلات بر اساس سود حمایتی، شاهد استقبال سازندگان و تولیدکنندگان مسکن در بافت‌های فرسوده برای دریافت تسهیلات نوسازی هستیم که این نوید روشنی برای سرعت گرفتن طرح بازآفرینی شهری در کشور است.

آن طور که علمداری اعلام کرده است، مبلغ کل تسهیلات منعقد شده از ابتدای سال جاری تا ۱۹بهمن‌ماه، برای نوسازی بافت‌های فرسوده شهرهای کشور بابت احداث بیش از ۹هزار واحدمسکونی رقمی معادل ۵۶۴میلیارد و ۷۳۸میلیون تومان بوده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین نقش حمایتی این بانک در تسهیل و تسریع جریان نوسازی بافت فرسوده در استان‌های مختلف کشور را تشریح کرد.

محمدحسن علمداری مدیر امور اعتباری بانک مسکن با اشاره به حجم تسهیلات پرداختی به متقاضیان نوسازی واحدهای مسکونی در استان‌های مختلف کشور، گفت: از ابتدای دوره یعنی آغاز سال ۹۸تا ۱۹بهمن امسال، پس از استان تهران، دو استان خراسان‌رضوی و اردبیل بیش‌ترین آمار نوسازی واحدهای مسکونی با حمایت تسهیلاتی بانک مسکن را داشته‌اند.

به گفته وی در این بازه زمانی از محل قرارداد عاملیت، سازندگان و مالکان پروژه‌هایی با ظرفیت ۹هزار و ۸۲۴واحد در سراسر کشور موفق شدند با تشکیل پرونده در شعب بانک مسکن قراردادهای دریافت تسهیلات نوسازی بافت‌فرسوده را برای پروژه‌های خود منعقد کنند.

علمداری با بیان اینکه یکی از محورهای مهم پیش‌بینی شده دربسته اعتباری سال‌های اخیر این بانک حمایت تسهیلاتی برایسرعت بخشی به جریان نوسازی بافت فرسوده بوده است، گفت: با توجه به گستردگی بافت فرسوده در استان تهران، متقاضی اخذ تسهیلات برای نوسازی واحد مسکونی نیز بیشتر بوده است به طوری که در این دوره از محل قرارداد عاملیت، مالکان و سازندگان ۲هزار و ۴۹۰واحد مسکونی به مرحله انعقاد قرارداد برای اخذ تسهیلات رسیده‌اند.

وی ادامه داد: پس از تهران، عملکرد شعب دو استان خراسان‌رضوی و اردبیل نیز در حوزه پرداخت تسهیلات بافت فرسوده قابل توجه است. مطابق با آمار، در خراسان‌رضوی برای احداث ۸۳۴واحد و در خراسان‌رضوی برای ساخت۶۷۰واحد قرارداد پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده منعقد شده است.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن همچنین به مجموع رقم تسهیلات پرداختی به متقاضیان سراسر کشور طی این دوره اشاره کرد و به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: کارنامه عملکرد شعب بانک مسکن در حوزه تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده نشان می‌دهد در این دوره تا تاریخ ۱۹بهمن امسال، رقمی معادل ۳۱۴میلیارد و ۳۰۷میلیون و ۲۲۵هزار و ۷۰۶تومان تسهیلات نوسازی در کل کشور توسط بانک مسکن پرداخت شده است.

به گزارش خبرآنلاین، علمداری به آمار تسهیلات پرداختی شعب سایر استان‌ها نیز اشاره کرد و افزود: استان‌های آذربایجان‌شرقی، مازندران، گیلان، همدان و هرمزگان نیز از جمله استان‌هایی بوده‌اند که طی این دوره بیش از ۲۵۰واحد مسکونی در بافت فرسوده آن‌ها از طریق تسهیلات بانک مسکن در جریان نوسازی قرار گرفته‌اند.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true