×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ فروردین - ۱۳۹۹  
false
true
عرضه صکوک اجاره ۲۰ هزار میلیارد ریالی در فرابورس

به گزارش پایگاه خبری ایرانا، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی با اعلام این خبر افزود: دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۲,۹۵۵,۹۵۶,۲۵۲سهم تحت تملک بانی (شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا) در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با قیمت هر سهم ۶,۷۶۶ریال است که توسط نهاد واسط از شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به این بانی واگذار می شود.

غلامرضا ابوترابی توضیح داد: این اوراق ۴ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸درصد است که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی دی (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت شرکت فرابورس ایران صورت می پذیرد.

وی اظهار داشت: ضمانت مبلغ ۱۰هزار میلیارد ریال از اصل این اوراق از طریق توثیق بخشی از سهام تحت تملک بانی در شرک صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت پتروشیمی مارون و شرکت نفت بهران صورت می پذیرد و ضامن مبلغ باقیمانده اصل اوراق و کل سود آن شرکت سرمایه گذاری اهداف است.

به گفته ابوترابی، بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده سندیکایی از شرکت های تامین سرمایه تمدن، تامین سرمایه لوتوس پارسیان و تامین سرمایه سپهر بوده و عامل فروش اوراق هم شرکت کارگزاری خبرگان سهام است.

به گزارش ایبِنا، شایان ذکر است، پیش از این در حوزه پتروشیمی شرکت های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و صنایع پتروشیمی خلیج فارس از طریق انتشار صکوک اجاره در بازار سرمایه به ترتیب به مبلغ ۵۰۰میلیارد ریال و ۱۰هزار میلیارد ریال تامین مالی شده اند.


false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true