×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۵ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
«جهش اقتصادی» سیاست مورد نیاز کشور است/ تعطیلی بخش اصلی دولت

به گزارش شبکه خبری ایرانا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تعطیلی اماکن مقدس مذهبی نظیر حرم امام رضا (ع) این تعطیلی ها را در تاریخ ایران بی سابقه توصیف کرد و گفت: مردم با مسولیت پذیری همراهی خوبی نشان داده‌اند البته یک جمعیت کوچکی کم توجهی کردند.

وی با بیان اینکه در این مقطع وارد دوره اجرای برخی محدودیت ها خواهیم شد، افزود: وزارت کشور محور اصلی این سیاست است. این محدودیت ها عمدتا مربوط به سفر متناسب با شرایط کشور است و حتما فرمانداران و مسؤلانی که مسولیت اجرا را دارند باید در هماهنگی کامل با وزارت کشور عمل کنند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه اقتصاد کشور بویژه بخش خدمات تحت تاثیر کرونا قرار خواهد گرفت، گفت: کار گروهی تشکیل و ستاد حمایت دولت برای کمک بسته های حمایتی تدوین کرده است.

جهانگیری گفت: بخش اصلی دولت تعطیل است و تنها کارمندان بخش بهداشت و درمان و مستخدمین بخش هایی که وظیفه تامین مایحتاج مردم، نظافت و صادرات و واردات را بر عهده دارند سرکار حاضر می شوند.

وی با اشاره به تعطیلی بیش از یک میلیون و دویست هزار کارمند آموزش وپرورش و مرخصی دو سوم کارمندان سایر ادارات اظهار داشت: بخش بهداشت و درمان از بخش هایی است که بیشترین کارمندان دولت در آن فعال هستند که باید در این مقطع به صورت تمام وقت پای کار باشند.

معاون اول رئیس جمهور بابیان اینکه برخی مشاغل باید در شرایط فعلی بیش از گذشته به مردم خدمت رسانی کنند، اظهار داشت: صدا و سیما یکی از این بخش هاست که بار اصلی مبارزه با کرونا را بر عهده دارد و موفق عمل کرده است.

جهانگیری با تشریح برنامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای غربالگری و قطع زنجیره انتقال ویروس و انتقاد از بی توجهی برخی هموطنان نسبت به هشدارها، از اجرای سیاست های جدید متناسب با شرایط کشور خبر داد.

وی ادامه داد: شرط موفقیت برای کاهش تبعات کرونا و به حداقل رساندن زمان مبارزه با کرونا به میزان همکاری و تبعیت و مردم از سیاست های اعلام شده بستگی دارد.

معاون اول رئیس جمهور ‌با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال جهش اقتصادی،  گفت: آنچه مهم است قرار داشتن سیاست های کلان اقتصاد در جهت جهش تولید است. سیاست های بانکی، ثبات اقتصادی و استفاده از ظرفیت بازار سرمایه از جمله این سیاست ها ست که تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است.

جهانگیری بر هدف گذاری همه بنگاه ها در سال ۹۹ برای جهش اقتصادی تاکید کرد و افزود: جهش تولید، سیاست مورد نیاز کشور است و باید تبدیل به برنامه‌های اجرایی شود.

وی ادامه داد: در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی حتما در ارتباط با این سیاست، برنامه ریزی های جدی انجام خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در ستاد اقتصادی دولت، اظهار داشت: افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از ۲۲۰۰ تومان به ۲۵۰۰ به معنای حمایت جدی دولت از بخش کشاورزی است و در سایر محصولات نظیر چغندر قند نیز منتظر پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهاد کشاورزی هستیم.

جهانگیری از رقابتی کردن محصولات بنگاه های تولیدی برای عرضه در بازار های منطقه ای و بین المللی به عنوان برنامه اساسی یاد کرد و از برنامه ریزی دستگاه‌ها برای رونق اقتصادی در حوزه مسکن، حمل و نقل و بنادر خبر داد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true