×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۹  
false
true
دانشجویان مشمول خدمت فاقد معافیت تحصیلی می‌توانندبه کشور بازگردند

به گزارش شبکه خبری ایرانا، بخش کنسولی سفارت کشورمان در ایتالیا اطلاعیه‌ای برای آن دسته از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور که مشمول به خدمت بوده ولی معافیت تحصیلی ندارند، صادر کرد.

متن این اطلاعیه به این شرح است:

قابل توجه دانشجویان مشمول فاقد معافیت تحصیلی

بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت سازمان وظیفه عمومی با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان مشمولان غایب در خارج از کشور فقط برای یک نوبت می‌توانند وارد کشور شده و پس از بر طرف شدن شرایط بیماری کرونا از کشور بدون مشکل خارج شوند. بر این اساس آن دسته از دانشجویان مشمول و فاقد معافیت تحصیلی و مشمولین غایب که به هر دلیلی موفق به اخذ معافیت تحصیلی جهت بهره مندی از تسهیلات غیر ارزی دانشجویی و مهر خروج دانشجویی نشده و یا مدت اقامت در خارج از کشور آنها کمتر از سه سال بوده و مهر خروج مشمولین به آنان تعلق نگرفته، می‌توانند از تسهیلات جدید مشمولان غایب استفاده کنند.

افراد متقاضی باید دارای اقامت معتبر در کشور متوقف فیه بوده و پس از تکمیل فرم مربوطه، از طریق رایانامه آن را به بخش کنسولی سفارت ارسال کنند. متعاقباً مراتب از طریق اداره اجتماعی وزارت امور خارجه کشورمان با سازمان نظام وظیفه جهت اخذ مجوز اعطای تسهیلات مهر یک بار خروج برای آنان هماهنگ می‌شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true