×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
تنها ۱۹ درصد بریتانیایی‌ها حاضرند به تماشای برنامه‌های زنده بروند

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از ورایتی، برمبنای یک نظرسنجی که در میان مخاطبان ۱۹۲ مرکز فرهنگی بریتانیا از جمله رویال آلبرت هال، مرکز ساوت‌بانک، باربیکن، اپرای ملی انگلستان و مجموعه نمایشی اولدویک ارسال شده اطلاعات جالبی به دست آمد.

این در حالی است که تمام این مراکز مهم فرهنگی از ۱۶ مارس (۲۶ اسفند) و ورود تدریجی بریتانیا به قرنطینه خانگی به دلیل شیوع کرونا، تعطیل بوده‌اند.

همه سالن‌های شرکت کننده سوالات نظرسنجی را برای مراجعان خود فرستادند و بیش از ۸۶ هزار پاسخ در فاصله ۱۶ آوریل تا ۶ می‌دریافت کردند. در این میان ۴۷ درصد پاسخ‌ها متعلق به سازمان‌های تئاتری بود و مراکز هنری با ۲۹ درصد و مراکز کنسرت با ۱۵ درصد و اپراها و سالن‌های باله با ۵ درصد دیگر گروه پاسخ دهندگان را دربرگرفته‌اند.

در حالی که ۹۳ درصد از پاسخ دهندگان گفته‌اند از نرفتن به برنامه‌های زنده دلتنگ هستند، تنها ۱۷ درصد پاسخ داده‌اند که به طور فعال در برنامه‌های زنده در آینده شرکت می‌کنند و حاضرند از همین حالا بلیت رزرو کنند.

از این میان ۳۵ درصد گفته‌اند حاضرند بلیت برنامه‌های سپتامبر / اکتبر را از قبل رزرو کنند و ۲۴ درصد نیز برای نوامبر / دسامبر و ۲۶ درصد برای ژانویه از قبل بلیت رزرو می‌کنند. تنها ۵ درصد حاضرند برای جولای و ۶ درصد برای آگوست از قبل بلیت بگیرند.

در مجموع ۴۱ درصد پاسخ‌دهندگان گفته‌اند حداقل برای ۴ ماه آینده در هیچ برنامه‌ای شرکت نمی‌کنند و فقط ۱۹ درصد گفته‌اند در صورت بازشدن برنامه‌های زنده، به تماشای آنها می‌روند. از این میان ۲۶ درصد زیر ۳۵ سال و ۱۴ درصد بالای ۶۵ ساله بودند.

مخاطبان کنسرت‌ها بیشترین درصد پاسخ دهندگان را داشته‌اند که گفته‌اند حداقل در ۴ ماه آینده برای برنامه‌ای بلیت رزرو نمی‌کنند. در همین حال اعضای ارکسترها و مخاطبان این برنامه‌ها بیش از همه از بازگشت این برنامه‌ها نگران هستند.

در عین اینکه کمک‌های دولتی و صنفی شامل شمار زیادی از کارمندان این مشاغل شده اما نیروی کار آزاد که پایه و اساس برگزاری برنامه‌های هنری و رویدادهای زنده هستند، شامل حال این کمک‌ها نشده‌اند و بیش از همه از کووید ۱۹ آسیب دیده‌اند.

انجمن تئاتری‌های لندن به تازگی برآورد کرده که ممکن است بیش از ۲۰۰ هزار شغل در این صنف در سراسر بریتانیا در خطر نابودی باشد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true