×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۵ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
تعداد پرونده های معوقه در دیوان عدالت اداری کاهش یافت

به گزارش شبکه خبری ایرانا به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، نرخ پرونده های معوقه در شعب بدوی دیوان عدالت اداری از ۱۷/۵ درصد در پایان سال ۱۳۹۷ با کاهش ۴ درصدی به ۱۳/۵ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ تقلیل یافت.

همچنین نرخ پرونده های معوق شعب تجدیدنظر از ۱۷/۲ درصد در پایان سال ۱۳۹۷ با کاهشی معادل ۱۵/۸ درصد به ۱۱/۴ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ رسید.

بر این اساس متوسط نرخ پرونده های معوقه در شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان از ۱۷/۴ درصد در سال ۱۳۹۷ با کاهشی معادل ۴/۹ درصد به ۱۲/۵ درصد در پایان سال ۱۳۹۸ رسید.

این گزارش حاکی است پرونده های معوقه در دیوان عدالت اداری به پرونده هایی اطلاق می شود که از زمان ارجاع آن به شعب بدوی بیش از هفت ماه و به شعب تجدیدنظر بیش از پنج ماه گذشته و مختومه نشده باشد.

بر اساس این گزارش پیرو تاکید ریاست قوه قضاییه مبنی بر تعیین تکلیف پرونده های مربوط به سال ۱۳۹۷ با تلاش به عمل آمده تا پایان سال ۱۳۹۸ بخش عمده پرونده های مربوط به سال قبل از آن و ما قبل مختومه شده است. پرونده های رسیدگی نشده سال ۱۳۹۷ در پایان سال ۱۳۹۸ در شعب بدوی مجموعاً ۱۲۳۵ فقره و در شعب تجدیدنظر معادل ۵۲۹ فقره بوده که براساس برنامه زمان بندی شده این تعداد نیز در اوایل سال جاری مختومه خواهند شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true