×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
نگرانی از افزایش دوباره کرونا در پایتخت/ انتقاد به پاسخ یک تذکر

به گزارش ایرانا، حجت نظری در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان این که رویکرد دولت در روزهای اخیر با توجه به آمارهای اعلامی ستاد ملی کرونا، بیانگر این است که گویا همه چیز به دوران پس از کرونا بازگشته است و امیدوارم این تغییر در نهایت منجر به اتفاقات ناگوار نشود گفت : به نظر می‌رسد این عادی سازی شرایط دوباره نگران کننده خواهد شد و ممکن است شیب افزایش یابد، امیدوارم همه تمهیدات اندیشیده شود.

وی با اشاره به پاسخ شهرداری تهران به یکی از تذکر های وی گفت :شهردار تهران در پاسخ به تذکر اینجانب مورخ ۳۱/۰۱/۹۹ باعنوان عدم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران، نامه‌ای را به شورا ارسال کردند که دارای ابهامات فراوانی است. ایشان بیان کردند “مستخدمینی که در حال حاضر در حالت استخدامی اشتغال می‌باشند و تاکنون حکم بازنشستگی آنان صادر نشده است، شامل مقوله منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند”. باتوجه به امتناع ارائه اطلاعات از سوی شهرداری تهران، بنده به شخصه اطلاعی از شمول مدیران فعلی در رابطه با ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری ندارم، اما مطابق با تبصره دوم این ماده قانون “دستگاه‌های اجرایی مکلفند کارمندانی که دارای سی‌ سال سابقه خدمت برای مشاغل غیر تخصصی و شصت سال سن و همچنین کارمندانی که دارای سی و پنج سال سابقه خدمت برای مشاغل تخصصی و شصت و پنج سال سن می‌باشند را رأساً و بدون تقاضای کارمندان بازنشسته نمایند”.

حجت نظری تاکید کرد: بدیهی است که لازم است معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در این رابطه شفاف سازی کند و اگر هستند افرادی که تقاضای تمدید قرارداد پس از موعد بازنشستگی کرده‌اند، لیست آن‌ها را به شورا ارائه کند. تمام این ابهام‌ها و تمدیدهایی که انجام می‌شود، درحالی است که مقامات شهرداری تهران مدام در جلسات خصوصی از مازاد نیرو در این سازمان گلایه دارند و حتی شهرداری تهران در تبصره‌های بودجه سال ۹۹ نیز مجوز بازنشستگی پیش از موعد را از شورا اخذ کرده است. مسلما توجیهی برای تمدید قرارداد عده‌ای از مدیران که بیش از ۳۰ سال به خدمت مشغول بوده‌اند وجود ندارد و از قضا درتعارض با مصوبه شورا برای انتصاب جوانان و فراتر از آن فرمان گام دوم مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: در بخشی دیگر از این نامه، پاسخی به تذکر اینجانب مورخ ۰۷/۰۲/۹۹ باعنوان تمدید قرارداد جانبازان ۷۰درصد شاغل در شهرداری تهران داده شده است که اساسا پاسخ ارتباطی با تذکر مطرح‌شده ندارد و کماکان تذکر اینجانب درخصوص اقدام معاون محترم توسعه منابع انسانی در راستای عدم تمدید قرارداد ایثارگران و تحریک مراجعین نسبت به عضو شورا پاسخی مناسب دریافت نکرده‌ام. همان‌طور که شهردار محترم نیز در پاسخ به این تذکر ذکر کردند، این عزیزان اساسا از شمول این قانون مستثنا بوده و عدم اطلاع معاون شهردار نسبت به این امر، جای تعجب دارد و چرایی اقدام ایشان همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true