×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰  
false
true
داخل پرواز دیروز ماهشهر چه گذشت؟/ روایت یکی از مسافران از حادثه

‌به گزارششبکه خبری ایرانا، ۷:۳۵ بامداد دیروز یک فروند هواپیمایMD متعلق به هواپیمایی کاسپین که از تهران عازم ماهشهر بود در هنگام نشستن دچار سانحه شد و با خارج شدن ارابه فرود از هواپیما، مجبور به فرود بدون چرخ شد؛ در این سانحه خوشبختانه به کسی آسیبی وارد نشد ولی هواپیما با خروج از باند و توقف در جاده ماهشهر به بندر امام باعث ایجاد وحشت میان مسافران شد (جزئیات بیشتر).

یکی از مسافران این پرواز در گفتگو باشبکه خبری ایرانا درباره جزئیات این رویداد گفت: هواپیما ۶:۳۵ از تهران به مقصد ماهشهر حرکت کرد. همه چیز طبق روال عادی بود و پرواز تأخیر نداشت.

وی ادامه داد: در هنگام نشستن، سرعت هواپیما بسیار زیاد بود. سرعت فرود به حدی بود که مسافران احساس می‌کردند کنترل هواپیما از دست خلبان خارج شده است. در پی فرود با سرعت بالا، احساس کردیم که چرخ هواپیما شکسته و از بدنه خارج شده است. در نتیجه هواپیما بدون چرخ روی باند کشیده شد تا اینکه از باند خارج و وارد محوطه خاکی فرودگاه شد.

این مسافر یادآور شد: در ادامه نیز هواپیما به طور کامل از محوطه فرودگاه خارج شد و وارد جاده ماهشهر به بندر امام شده و در این اتوبان متوقف شدیم. سپس درهای اضطراری هواپیما باز و مسافران به تدریج خارج شدند. تیم‌های امدادی نیز به کمک مسافران آمده و مأموران نیروی انتظامی و سپاه فرودگاه، امنیت منطقه را در کنترل گرفتند.

وی در خصوص واکنش مسافران گفت: بسیاری از مسافران جیغ می‌کشیدند و گریه می‌کردند اما پس از آنکه از هواپیما خارج شدیم و حالت شوک زدگی مسافران به پایان رسید توانستند بر احساسات خود غلبه کنند.

این مسافر با اشاره به سوانح هوایی اخیر خصوصاً سانحه هواپیمای اوکراینی افزود: این سوانح هوایی اخیر سبب شده بود تا مردم و مسافران این پرواز نگرانی بیشتری در سانحه امروز داشته باشند. به طور کلی فضای تلخی حاکم بود.

وی درباره انتشار اخباری مبنی بر مصدومیت دو تن از مسافران نیز گفت: من چیزی از مصدومیت ندیدم و با توجه به اینکه جزو نفرات آخری بودم که از هواپیما خارج می‌شدم همه مسافران به سلامت در حال پیاده شدن بودند هر چند از اورژانس ماهشهر نیز باید استعلام شود.

این شهروند ساکن تهران اظهار داشت: سرعت زیاد هواپیما هنگام فرود موجب شد هواپیما حالت برخورد شدید با زمین داشته باشد به طوری که هنگام پیاده شدن دیدیم که حدود ۱۰ صندلی هواپیما شکسته است.

وی خاطرنشان کرد: مسافران منتظر هستند تا شرکت بیمه گر خسارات وارده به آنها را محاسبه و پرداخت کند. به ما اعلام کردند که تا ۴۸ ساعت آینده تحویل بار به تعویق می‌افتد.

وی در پاسخ به این سوال که ایا پیش از فرود، خلبان گزارشی از نقص فنی یا مشکل در فرود را به مسافران اطلاع داده بود، گفت: خلبان هنگام فرود اعلام نکرد که ارابه فرود و چرخ‌ها دچار مشکل شده‌اند چون همه چیز طبق روال عادی در حال انجام بود و چرخ‌ها به موقع باز شد و صرفاً اعلام کرد که تا دقایقی دیگر در فرودگاه ماهشهر به زمین خواهیم نشست و مسافران کمربندهای خود را ببندند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مهمانداران به مسافران شوک زده دلداری می‌دادند یا خیر، اظهار داشت: شرایط به حدی بحرانی بود که دیگر کسی توان دلداری دادن به دیگران را نداشت حتی مهمانداران نیز از جمله افرادی بودند که گریه می‌کردند و جیغ می‌کشیدند.

این شهروند تهرانی ادامه داد: ساعت فرود پرواز دیروز، از اقبال خوب ما ساعتی بود که هنوز ترافیک تردد کامیون‌های ماهشهر به بندر امام آغاز نشده بود. به گفته مقامات محلی و مردم این منطقه، از ساعت ۸:۳۰ صبح به بعد به علت افزایش تردد کامیون‌ها، جاده بندرامام به ماهشهر از ترافیک بالایی برخوردار است که خوشبختانه نیم ساعت قبل از آغاز تردد خودروهای سنگین در این اتوبان، هواپیما وارد بزرگراه شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true