×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۹ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
تقدیر از ۳ فیلم برتر جشنواره فجر با رویکرد حفظ محیط زیست و مدیریت صحیح پسماند

ایرانا :مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: از ۳ فیلم برتر جشنواره فیلم فجر با رویکرد حفظ محیط زیست و مدیریت صحیح پسماند با اهدای تندیس «کاپ» و جایزه نقدی تقدیر می‌شود.

به گزارش ایرانا ، سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی طرح کاپ، تفاهم نامه همکاری را با سازمان سینمایی کشور منعقد کرده است. این امر با هدف انجام برنامه ریزی های دقیق و کارشناسانه نسبت به حضور فعال در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر و بهره گیری از تمام پتانسیل های موجود به منظور استفاده از قدرت رسانه در راستای تغییر در فرهنگ محیط زیستی شهروندان و ارائه الگوی های جدید رفتاری صورت گرفته است.
صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ضمن اعلام این خبر گفت: سینما، رسانه ای نافذ، اثرگذار و تعیین کننده است و امروزه در بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه ها و راهبردهای کلان ملی و بین المللی از آن بهره‌گیری می کنند .
وی با اشاره به این موضوع که مدیریت صحیح پسماند و کاهش اثرات سوء ناشی از تولید آنها نیازمند ارتقاء سطح دانش در جامعه و تغییر نگرش در این حوزه است، افزود: بارها شاهد بودیم که بسیاری از مدها و مدل ها ابتدا در سینما نمایش داده می شوند و سپس مردم از آنها الگوبرداری می کنند. این موضوع می تواند به عنوان یک فرصت در حوزه فرهنگ سازی و مسائل زیست محیطی تلقی شود و با استفاده از آن در راستای تغییر سبک زندگی افراد گام برداشت.
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند ضمن ابراز خرسندی از فراهم شدن فرصت پیش رو برای بهره گیری این سازمان از پتانسیل های جشنواره فیلم فجر به عنوان بزرگترین رویداد سینمایی کشور خاطر نشان کرد: در این رویداد با بررسی های کارشناسان سازمان مدیریت پسماند به عنوان داور، در بخش «تجلی اراده ملی» از ۳ فیلم برتر با رویکرد حفظ محیط زیست و مدیریت صحیح پسماند با اهدای تندیس کاپ و جایزه نقدی تقدیر می شود.
بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، علیپور در پایان تاکید کرد: همچنین کارشناسان آموزش در طول برگزاری بزرگترین رویداد سینمایی کشور، از ساعت ۱۵ تا ۲۲ ضمن استقرار در سینماهای برگزار کننده جشنواره نسبت به معرفی طرح کاپ و ارائه آموزش های مرتبط با موضوع کاهش تولید پسماند و توزیع اقلام کمک آموزشی اقدام کرده و با عضو گیری از مخاطبین در قالب همیاران کاپ در راستای همسو کردن فعالان حوزه هنر و رسانه با مسائل محیط زیست تلاش خواهند کرد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true