×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۳ تیر - ۱۳۹۹  
false
true
انتشار کتابی در شرح خدمات و ابعاد زندگی حاج سید حسین رضازاده

به گزارش ایرانا، کتاب دو جلدی «شرح کامروایی؛ شرح خدمات خیّر نیک‌اندیش سید حسین رضازاده» به کوشش دکتر حمید چاکری به قیمت چهارصد هزار تومان توسط انتشارات هستی نما منتشر شده است. این اثر مکتوب متاثر از اندیشه خیر خواهی و برای گسترش مبانی انجام کار خیر در جامعه است. نویسنده در این دو جلد در ۱۲ فصل پیرامون شخصیت، زندگی و شرح خدمات گسترده جناب آقای حاج سید حسین رضازاده در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و حوزه سلامت پرداخته است. حاج سیدحسین رضازاده موسس کتابخانه دیجیتالی اهل البیت (ع) و چهره ماندگار حوزه سلامت در سال‌های ۸۸ و ۹۱ شهر اصفهان است.

با نگاهی گذرا به زندگی انسان‌های موفق و توجه به مولفه‌ها و شاخص‌های موفقیت در وجود و سیر زندگی افراد می‌توان به ریشه‌ها و بن‌های اصل در متن و بطن زندگی هم به لحاظ تاریخ جغرافیای فرهنگی و هم خاستگاه خانوادگی و اجتماعی اشاره داشت و علل توفیق را در فراسوی علت‌های مادی صرف جستجو کرد و ریشه‌های اصیل را در زمینه‌ها و بستر هدایت الهی و آسمانی دانست که متناسب با ظرف وجودی و بهره لیاقت و شایستگی هدایت آنان، میزان توفیق و تاثیرگذاری بر حوزه‌ها و ساختارهای اجتماعی جامعه را به تماشا نشست.

این کتاب متاثر از اندیشه‌ایی اســت که به درخواست دلسوزان به بســط و توســعه مبانی خیر برای آرامش و ســلامت جامعه و بمنظور نیک ارائه الگو و مدلی زنده در تصویر و تفســیر مبانی توفیقات الهی خیر اندیش جناب آقای حاج ســید حسین رضازاده، به رشــته تحریر در آمده که با تصویر ریشه‌های شــکل گیری شــخصیت در خانواده‌ای روحانی و متدین و متعهد به حقوق الهی و مناسبات روابط انسانی و توجه به شبکه ارتباطات اجتماعی و سرمایه اجتماعی، به ابعاد وجودی گوناگون این خیر نیکو مرام پرداختــه و با الگوگیری از آیه شــریفه ۲۴ سوره ابراهیم «أَلَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ؛ آیا ندیدی خدا چگونه مثل زده؛ سخنی پاک که مانند درختی پاک اســت که ریشــه‌اش اســتوار و شــاخه‌اش در آسمان اســت؟» در یک مدل درخت واره به ریشــه‌ها و بن مایه‌های فکری و عقیدتی و نتایج و ثمرات موثر و مفید به جامعه، پرداخته شده است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true