×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰  
false
true
برگزاری چهارمین رویداد ملی پیچ خط مشی برای حل مسایل اجتماعی

به گزارش شبکه خبری ایرانا، محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد احسان درباره اهداف برگزاری این رویداد گفت: ایجاد سازوکارهای جلب مشارکت بنیادین عموم مردم و نخبگان در حوزه‌های اجتماعی، برقراری ارتباط نهادینه میان خط‌مشی‌پژوهان و خط‌مشی‌گذاران حوزه‌های اجتماعی، ارائه خط‌مشی‌های اجتماعی خارج از بوروکراسی، ارتقای حس تعلق مردم به خط‌مشی‌های پیشنهادی، جلب مشارکت گروه‌های مختلف و به‌حاشیه‌رفته در خط‌مشی‌گذاری، اجتناب از خطای نوع سوم، شناسایی و حمایت از فعالان و دغدغه‌مندان حوزه کارآفرینی اجتماعی، ترویج فرهنگ نوآوری، خلاقیت و کارآفرینی در حوزه‌های اجتماعی، شناسایی و غربالگری ایده‌های جدید در حوزه‌های اجتماعی، توان‌بخشی به جوانان تحصیل‌کرده در تبدیل ایده به عمل در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی از اهداف برگزاری این رویداد است.

وی افزود: در برخی مناطق با حجم بالایی از آسیب‌های اجتماعی نسبت به سایر نقاط مواجه هستیم، در مواجهه با این مناطق رویکردهای قهری به تنهایی راه‌حل پایدار نخواهد بود. بنیاد احسان با نگاهی آینده‌نگرانه در پی پیشگیری و حل مسائل و آسیب‌های اجتماعی مربوط به این مناطق است. در این رویداد سعی می‌کنیم تا با هدایت و راهنمایی شرکت‌کنندگان، خط‌مشی‌ها و گزاره‌های سیاستی تدوین گردد که سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی این مناطق و پیشگیری از انتشار و جابجایی آنها گردد.

مدیرعامل بنیاداحسان از تمامی گروه‌های جهادی، خیریه‌ها، سمن‌ها، فعالان اجتماعی، تشکل‌ها، اساتید دانشگاه، دانشجویان و طلاب صاحب طرح دعوت کرد تا در این رویداد شرکت نمایند.

گفتنی است پایگاه www.publicpolicylab.ir برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد در اختیار عموم قرار گرفته است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true