Warning: Use of undefined constant ابزارک - assumed 'ابزارک' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/irana/public_html/wp-content/themes/Basirat-V.5.1/sidbar/ads.php on line 21

Warning: Use of undefined constant ابزارک - assumed 'ابزارک' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/irana/public_html/wp-content/themes/Basirat-V.5.1/sidbar/slider-small.php on line 11

Warning: Use of undefined constant ابزارک - assumed 'ابزارک' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/irana/public_html/wp-content/themes/Basirat-V.5.1/sidbar/list.php on line 13

Warning: Use of undefined constant ابزارک - assumed 'ابزارک' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/irana/public_html/wp-content/themes/Basirat-V.5.1/sidbar/tabe-small.php on line 10
لزوم فرهنگ‌سازی برای ازدواج بدون تشریفات از سوی مشاوران - ایرانا نیوز 
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۶ آذر - ۱۳۹۹  
false
true
لزوم فرهنگ‌سازی برای ازدواج بدون تشریفات از سوی مشاوران

به گزارش شبکه خبری ایرانا، محمد مهدی تندگویان امروز در نشست مجازی و آنلاین با معاونین امور جوانان استان‌های وزارت ورزش و جوانان که با موضوع تشریح برنامه‌های هفته ازدواج برگزار شد، گفت: متاسفانه بحران کرونا باعث لغو جلسات حضوری شده است و ما مجبوریم که به صورت مجازی و آنلاین جلسات را برگزار کنیم که اتفاقاً به نظر من خوب است و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شده است.

وی به اقدامات معاونت امور جوانان در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: چند کار خوب در دوره‌ای که کرونا باعث تعطیلی ورزش شد در حوزه جوانان انجام گرفت و ما پا به پا و یا حتی جلوتر از ورزش فعالیت‌های خوبی انجام دادیم که از این بابت از معاونین جوانان استان‌ها تشکر می‌کنم.

تندگویان تصریح کرد: امسال معاونت جوانان با افتخار توانست رزمایشی ملی در جهت یاری رساندن به اقشار آسیب پذیر برگزار کند که گزارش این رزمایش بزرگ با امضای وزیر ورزش و جوانان به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نیز ارائه شد و دستاورد بزرگ و خوبی برای حوزه جوانان بود.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به برنامه‌های هفته ازدواج سال گذشته، گفت: سال ۹۸ برنامه‌های هفته ازدواج با نوآوری‌های خوبی که با تغییر نگرش در ستاد ملی این هفته داشت، روبرو بود و دستاوردهای خوبی داشت که یکی از این دستاوردها حضور موثر خیرین در حوزه ازدواج بود که پس از آن پیشنهاد تشکیل مجمع ملی خیرین ازدواج را هم مطرح کردیم و توافقات آن با وزارت کشور صورت گرفت، هیات رئیسه آنها تشکیل و به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد.

تندگویان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت خیرین و پویش عمل خیر در ازدواج محور هفته ازدواج امسال است، افزود: پویش «ازدواج جوانان با همراهی خیران» باید راه اندازی شود که مطمئنم با همت معاونان جوانان و با همان قدرت رزمایش «همت جوانانه، کمک مومنانه» در هفته ازدواج هم کارهای خوبی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بحران کرونا همچنان باقیست، گفت: استان‌ها باید آمادگی تبدیل برنامه‌ها و جلسات حضوری به برنامه‌ها و جلسات مجازی را داشته باشند تا در صورت قرمز اعلام شدن استان، برنامه‌ها تعطیل نشوند و برنامه‌ها و جلسات حضوری را به سمت فضای مجازی و جلسات آنلاین ببرند.

معاون امور جوانان با اشاره به تعویق مراسم عروسی جوانان به علت شیوع ویروس کرونا گفت: نگران ازدواج جوانان هستیم و اگر این موضوع به زمان نامعلومی موکول شود تبعات منفی که یکی از آنها کاهش فرزندآوری است رخ می‌دهد. خیلی از زوجین نیز به دلیل ترس از کرونا فرزندآوری را به تاخیر انداخته‌اند که مشکل زا خواهد بود.

وی فرهنگ شروع زندگی بدون تشریفات را مورد توجه قرار داد و افزود: این موضوع اقدام خوبی است و باید برای آن فرهنگ سازی کرد. توصیه ما این است که جوانان بدون تشریفات و تجملات وارد زندگی شوند و باید به یک فرهنگ و آداب جدیدی در این خصوص برسیم که در این صورت خیلی از هزینه‌های تشریفات و تجملات ازدواج حذف و به جوانان در اول زندگی کمک خواهد شد.

تندگویان همچنین به موضوع وام ازدواج اشاره کرد و گفت: استان به استان مسائل آن را پیگیری می‌کنیم و از معاونان جوانان می‌خواهیم اگر راجع به عدم پرداخت وام به دلیل مشکلات تضامین و یا اقساطی که نباید در سه ماه اسفند ۹۸ و فروردین و اردیبهشت ۹۹ کسر می‌شد، تخلفی صورت گرفته است گزارش دهند.

وی به مراکز مشاوره ازدواج و خانواده اشاره کرد و گفت: این مراکز سال گذشته افزایش خوبی پیدا کرد و تقریباً دو برابر قبل افزایش داشت. مشاورین و روانشناسان این مراکز هم در موضوع کرونا کمک‌های بسیار خوبی کردند و امیدواریم از ظرفیت این مشاورین و روانشناسان در هفته ازدواج استفاده شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در خصوص فرهنگ سازی ازدواج بدون تشریفات نیز مشاوران و روانشناسان مراکز تخصصی ازدواج و خانواده می‌توانند کمک شایانی به جوانان داشته باشند. امیدواریم بعد از هفته ازدواج گزارش آماری خوبی از ازدواج جوانان و افزایش زندگی‌های جدید به تفکیک استان‌ها داشته باشیم.

وی در خصوص انتخابات مجمع ملی جوانان نیز گفت: مجبور هستیم به دلیل ادامه بحران کرونا این انتخابات را هم در بستر مجازی برگزار کنیم و استان‌ها باید دقت کنند با کمترین حاشیه انتخابات برگزار شود.

تندگویان به شعار هفته ازدواج اشاره کرد و گفت: باید وحدت رویه در شعار و دستورالعمل‌های ابلاغی رعایت شود. البته هر استان می‌تواند با توجه به آداب و رسوم و فرهنگ خاص اقوام خود، برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را بر آن اساس انجام دهد اما وحدت رویه در شعار هفته باید مورد تاکید قرار بگیرد. تاکید ما روی موضوع سادگی ازدواج و احیای سنت‌هایی است که این سادگی را ترویج می‌کند.

وی با اشاره به راه‌اندازی خانه ازدواج یا عقد در برخی استان‌ها گفت: از این موضوع نیز استقبال می‌کنیم و خوب است که استان‌ها با استفاده از ظرفیت خیرین و یا دفاتر مشاوره بتوانند مراسم اولیه و ساده ازدواج را برای کسانی که تمکن مالی ندارند در این خانه‌ها انجام دهند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: امیدوارم در هفته ازدواج هماهنگی بین نهادها را با مدیریت معاونان امور جوانان داشته باشیم و با مدیریت و وحدت منابع شاهد باشیم که نیازمندان واقعی از کمک‌ها برخوردار شوند.

تندگویان در خصوص قانون تسهیل ازدواج نیز گفت: این قانون ۱۴ سال پیش ابلاغ شده و دولت قبلی آن را اجرا نکرده و الان از اختیار ما خارج شده است این موضوع ۲۴ متهم دارد که وزارت ورزش و جوانان و مسئولان آن هیچ اتهامی ندارند. اما خود ما وارد شدیم و طرح دادیم و بحث‌های مختلفی مطرح کردیم و امیدوارم بتوانیم قانونی جدید تهیه کنیم که به نفع جوانان باشد. در این زمینه نیز کارها را شروع کردیم و در حال پژوهش برای تغییر قانون قبلی تسهیل ازدواج جوانان هستیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true