×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۶ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
کتاب «کرونا در آیینه سواد رسانه‌ای و علوم شناختی» منتشر شد

به گزارش شبکه خبری ایرانا، در این کتاب که توسط انتشارات پشتیبان به چاپ رسیده است، آمده است: ما در عصر کرونا قرار داریم و دنیای پسا کرونا نیز انتظار ما را می‌کشد تا پارادایم “قرن ده‌ساله” و “جهش‌های پنج‌ساله” از لای کتاب‌ها و تحلیل‌های رسانه‌ای به منصه ظهور برسد. پارادایم‌های نوین برساخته از این تحولات نیز نقش رسانه را به‌مثابه بازوی مؤثر و بلامنازع دوران حاضر و پیش رو پررنگ‌تر ای قبل می‌کند و این یعنی شناخت دقیق کارکردها و کاربست‌های رسانه‌ای ضرورتی حتمی و قطعی است.

رسانه به معنای همه‌جانبه آن دیگر تنها اطلاع‌رسان و آگهی بخش نیست. در این بستر زمانی، رسانه آموزش می‌دهد، اقتصاد قرنطینه‌ای را هدایت می‌کند، امید می‌آفریند، با گمراهی مقابله کرده و عزم عمومی برای مواجهه با تحولات را ایجاد می‌کند. رسانه امروز بسان قطعه‌ای استراتژیک از پازل تحولات جهانی می‌تواند سامان دهنده یا برهم زننده نظم و امنیت باشند. می‌تواند یاری گری مخاطب باشد یا ضد مخاطب رفتار کند. اما هر آنچه هست رسانه با همه کارکردها امروز توانسته جهان را از مرحله بحران به سمت فراگیری عمومی نحوه مقابله با بحران و اشتراک‌گذاری تجربیات به شکل فراسرزمینی کند.

کتاب «کرونا در آیینه سواد رسانه‌ای و علوم شناختی» منتشر شد

در این کتاب به کارکردهای رسانه در شرایط بحران، رقابت رسانه‌های جریان اصلی و شبکه‌های اجتماعی، وظایف رسانه در صیانت در مخاطبان در مواقع بحران، اخبار کرونایی و تأثیرات شناختی، شایعه خط مقدم انحراف افکار عمومی، اخبار جعلی و علوم شناختی، از پاندمی کرونا تا کشورگشایی اینفودمی ها، روایت سازی رسانه‌ها، حکمرانی نوین، نگاهی آینده پژوهانه به پساکرونا، شهرهای هوشمند و پساکرونا، نگاه فناورانه به جهان پساکرونا و….پرداخته شده است.

«کرونا در آئینه سواد رسانه‌ای و علوم شناختی» را از طاقچه دریافت کنید

این کتاب تقدیم شده است به ساحت نورانی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و روح ملکوتی شهید گرانقدر سپهبد شهید قاسم سلیمانی

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true