×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۹ مرداد - ۱۳۹۹  
false
true
عرضه نماد شرکت‌های سرمایه گذار استانی در بورس تا پایان مرداد

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، شاهین چراغی رئیس هیات مدیره بورس کالا  در خصوص زمان بازگشایی نماد ها‌ی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در بورس گفت: این شرکت‌ها در اصل متعلق به افرادی است که روش مدیریت غیر مستقیم را انتخاب کرده اند.

وی افزود:آیین نامه این شرکت‌ها در روز شنبه( ۴ مرداد ۹۹) توسط شورای عالی بورس تصویب شد.

رئیس هیات مدیره بورس کالا گفت: حجم دارایی این شرکت‌ها تفکیک شده است، به گونه‌ای که این شرکت‌ها هم اکنون در بورس حضور دارند، اما باید پرتفوی سهام داران نیز به این شرکت ها انتقال پیدا کند و افزایش سرمایه ها به ثبت برسد، البته نباید از این مسئله غافل شد که نماد این شرکت‌ها قطع به یقین تا پایان مرداد ماه به طور کامل در بورس بازگشایی خواهند شد.

رئیس هیات مدیره بورس کالا تصریح کرد: هر شرکت سرمایه گذاری استانی در بورس یک نماد خواهد داشت به گونه‌ای که افراد می‌توانند سهام خود را در این نمادها خرید و فروش کنند؛ و باید به این مسئله اشاره کرد که قرار است ۶۰ درصد از پرتفوی سهام این شرکت‌ها در بورس مورد معامله قرار بگیرد.

چراغی اظهار کرد: حسن شرکت‌های سرمایه گذاری استانی در اصل به مجموع سهامی بازمی گردد که آن‌ها در دست دارند به علت آنکه مجموع سهام این شرکت ها بلوکی است بیش از ارزش سهامی است که مردم عادی دارند؛ خرید و فروش سهام به روش غیر مستقیم نیز خطر ریسکش کمتر از روش مستقیم است که یکی از علل اصلی آن را می‌توان تجمیع سهام‌های متعدد در دست شرکت‌های سرمایه گذاری استانی دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ،او در پایان اظهار کرد: امیدواریم که شاهد استقبال خوبی از  سهام شرکت‌های سرمایه گذار استانی از جانب عموم جامعه باشیم؛ و اینکه مردم باید قدر ارزش دارایی‌های سهام عدالت خود را بدانند و تا زمانی که به آن احتیاج پیدا نکرده اند بهتر است آن را نفروشند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true