×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
بالندگی بیمه آسیا در بازار بیمه و بازار سرمایه

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، مسعود بادین، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با اشاره به شرایط خاص بازار بیمه کشور درپی رخداد حوادث طبیعی وشیوع ویروس کرونا، عملکرد بیمه آسیا در سال 1398 را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

مدیرعامل بیمه آسیا  با تصریح اتخاد راهبردهای علمی و فنی درسال 1398، گفت: حق بیمه تولیدی در سال 1398، بالغ بر 60 هزار و 200 میلیارد ریال بوده که نسبت به سال 1397 معادل 36 درصد رشد را نشان می دهد. همچنین افزون در این سال افزون بر 33 هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت شده است که در مقایسه با سال قبل، 6/12 درصد افزایش داشته است. در این سال به طور متوسط، روزانه 90 میلیارد ریال خسارت به زیاندیدگان پرداخت شده است. 
 
نایب رییس هیأت مدیره بیمه آسیا کاهش چشمگیر نسبت خسارت را از دیگر ویژگی های فنی بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸ برشمرد و اظهار داشت: نسبت خسارت شرکت از ۶۷ درصد در سال ۱۳۹۷ به ۵۵ درصد در سال ۱۳۹۸ رسید که ۱۲ درصد کاهش را نشان می دهد.
وی افزود: در نتیجه برگزاری مجامع فصلی در بیمه آسیا که برای نخستین بار در صنعت بیمه اتفاق افتاد، نحوه ریسک سنجی و صدور بیمه نامه ها و  کیفیت پرداخت خسارت ها از لحاظ ارزیابی کارشناسی و تسریع در پرداخت ها مورد بازبینی قرار گرفت که نتیجه آن، به صورت قابل توجهی بهبود یافت که در کاهش نسبت خسارت مشهود است.
 
مسعود بادین با تاکید بر رشد ۱۵۰ درصدی سود هر سهم در سال ۱۳۹۸، گفت: سود هر سهم در سال ۱۳۹۷، ۲۸۰ ریال بود که با برنامه ریزی و راهکارهای مدیریتی به ۷۰۰ ریال افزایش پیدا کرد. همچنین سود نقدی مصوب هر سهم از ۱۲۰ ریال در سال ۱۳۹۷ به ۳۵۰ ریال در سال ۱۳۹۸ افزایش داشته است.
 
مدیرعامل بیمه آسیا سرمایه گذاری بهینه در بازارهای مالی از جمله سپرده های بانکی،خرید اوراق بهادار و سهام را از دیگر ویژگی های بارز عملکرد بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸ برشمرد و گفت: سرمایه گذاری بیمه آسیا در این بخش ها  از 19970763میلیون ریال در سال 1397 به رقم 32546257 میلیون ریال در سال 1398 رسید که رشد 63 درصدی را نشان می دهد.
وی همچنین ضمن اشاره به افزایش ۱۱۵ درصدی سود انباشته بیمه آسیا در سال ۱۳۹۸، افزود: خالص دارایی ارزی شرکت نیز در این مدت، ۹ درصد و سپرده ارزی نیز ۶ درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل بیمه آسیا ارائه خدمات بهینه و مناسب بیمه ای به هموطنان در اقصی نقاط کشور از طریق توسعه شعب و شبکه فروش را از اولویت های بیمه آسیا برشمرد و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸ سه شعبه و دو واحد پرداخت خسارت را در شهرهای چابهار، ورامین، اهواز، مشکین شهر و تربت جام راه اندازی کردیم .
 
مسعود بادین افتتاح مجتمع تخصصی بیمه های زندگی بیمه آسیا را نشانه اهمیت این نوع بیمه ها برای بیمه آسیا دانست و بیان داشت: توسعه بیمه های زندگی، توسعه ماندگار صنعت بیمه را رقم خواهد زد و در همین جهت تاکنون بیش از ۱۲۳۵ نماینده ویژه بیمه های زندگی هم جذب کرده و آموزش داده ایم و امیدواریم با حضور این نمایندگان و همچنین بیش از ۳۰۰۰ نماینده متخصص، حرفه ای و صدیق در اقصا نقاط کشور، شاهد افزایش ضریب نفوذ بیمه های زندگی در جامعه باشیم.
وی تمدید قرارداد با مرکز خدمات حوزه های علمیه برای ششمین سال متوالی را نشان از رضایت بیمه گذاران این قرارداد برشمرد و اظهار امیدواری کرد با خدمات ارائه شده به طلاب و روحانیون و همکاری متقابل مرکز خدمات حوزه علمیه، بتوانیم این قرارداد را به عنوان یک الگوی بیمه ای موفق به صنعت بیمه کشور معرفی کنیم

مدیرعامل بیمه آسیا فعالیت های گسترده بیمه آسیا در حوزه مسئولیت اجتماعی را قابل تامل دانست و اظهار داشت: ساخت هفت واحد مسکونی در مناطق سیل زده به ارزش هفت میلیارد ریال، ساخت دو باب مدرسه در مناطق محروم استان آذربایجان شرقی و استان خراسان جنوبی به ارزش پنج میلیارد ریال، توزیع گسترده کمک های غیرنقدی در مناطق سیل زده در استان های گلستان، لرستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان به ارزش بیش از پنج میلیارد ریال، اختصاص بودجه چاپ سررسید به تهیه و توزیع ۱۴۰ هزار جلد دفتر مشق و نوشت افزار در مدارس مناطق محروم کشور به ارزش پنج میلیارد ریال و اهدا ۱۰ هزار دست لباس ایزوله به کادر درمانی در بیمارستان های سراسر کشور به ارزش چهار میلیارد ریال، از جمله مهم ترین اقدامات بیمه آسیا در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی است.
نایب رییس هیأت مدیره بیمه آسیا با اشاره به پیشنهاد ۱۰۰۵ درصدی افزایش سرمایه بیمه آسیا از محل تجدید ارزیابی املاک و مستغلات، اظهار امیدواری کرد با این حرکت هدفمند، حضور بیمه آسیا در بازار بیمه ای و سرمایه کشور بیش از پیش تقویت خواهد شد.
 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true