×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
معرفی سری جدید صادرکنندگان متخلف به قوه قضائیه

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ،   صمد کریمی در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: بر اساس بسته جدیدی که بانک مرکزی ابلاغ کرده آمارها نشان می‌دهد روند بازگشت ارز حاصل از صادرات بهبود یافته است. 250 فردی که به قوه قضائیه معرفی شدند، هیچ ارزی از صادراتشان به کشور بازنگردانده‌اند و شرکت‌های تولیدی نیز نیستند.

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی افزود: به شرکت‌های تولیدی برای بازگرداندن ارز حاصل از صادراتشان برای کمک به تولید کشور فرصت داده ایم.

وی با بیان اینکه “انتظار داریم امسال ارز بیشتری وارد چرخه اقتصادی کشور از صادرات شود”، ‌ بیان داشت: با بررسی آمار صادرات تا 31 تیر 99 گروه‌های جدیدی که تخلف ارزی دارند به قوه قضاییه معرفی می‌کنیم.

کریمی گفت: دو هزار و ۳۸۶ صادرکننده از ۲۲ فروردین ۹۷ تا ۳۱ خرداد ۹۹ هفده و هفت دهم میلیارد یورو به چرخه اقتصادی برنگردانده اند، اما با تعامل وزارت صمت و دیگر دستگاه‌های نظارتی امسال ارز بیشتری از این صادرکنندگان به چرخه اقتصادی بازمی‌گردد.

وی افزود: از ۲۵۰ متخلف ارزی‌ای که به قوه قضائیه معرفی شده‌اند تاکنون بیش از 440میلیون یورو ارز بازگشته است.

کریمی گفت: بر اساس مصوبه کمیته ماده ۲ شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای سال‌های 97 و 98 با کسانی که هیچ ارز صادراتی‌ای بازنگردانده‌اند بجد برخورد می‌شود و در بسته جدید از دریافت خدمات صادراتی محروم می‌شوند.

مدیر اداره صادرات بانک مرکزی اظهار کرد: ۱۰۸ صادرکننده که ارز خود را بازگردانده‌اند به رئیس‌جمهور برای تشویق معرفی شده‌اند و مشوق‌های خوبی به کسانی که ارز خود را بازمی گردانند، داده می‌شود.

کریمی گفت: بر اساس پروانه‌های صادراتی که از گمرک گرفته ایم، مشخص شد 27میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور بازنگشته است.

وی افزود: ضریب ۷۰ درصد برای صادرکنندگان یعنی اگر صادرکننده‌ای 70درصد ارز خود را به کشور بازگرداند 100درصد معافیت مالیاتی دارد، اما هر صادرکننده در سامانه ما کد یونیک دارد و متعهد است از 22 فروردین 97 تاکنون 100درصد ارز خود را بازگرداند.

وی بیان کرد: در سال ۹۷ چهارده میلیارد یورو ارز صادراتی بازنگشته است. وزارت صنعت، معدن و تجارت نظام رتبه‌بندی برای صادرکنندگان ایجاد کند تا از صدور کارت‌های بازرگانی‌ای که منجر به باز نگشتن ارز می‌شود، جلوگیری شود.

کریمی گفت: بر اساس بررسی‌ها تا 31 خرداد 99 گروه پتروشیمی‌ها و ایمیدرویی‌ها بیشترین درصد بازگشت ارز را به چرخه اقتصادی کشور داشته اند. 250 متخلف ارزی‌ای که به قوه قضائیه معرفی کردیم شرکت‌های بازرگانی خصوصی هستند که همه کارت بازرگانی دارند.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true