×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
برنامه یک ساله برای همزیستی مسالمت آمیز با کرونا تدوین شود

به گزارش شبکه خبری ایرانا، حسین ذوالفقاری، روز چهارشنبه در بیست و نهمین نشست این کمیته که با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و سایر نمایندگان دستگاه‌های عضو کمیته در محل وزارت کشور برگزار شد؛ با تبریک عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار؛ گفت: کرونا تهدید بزرگی برای سلامت جامعه است و باید با اتخاذ راه حل‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از خطر این بیماری رهایی یابیم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و امنیتی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه یکی از کارهای مهم ما در این جلسات، باید هم اندیشی و بررسی طرح‌های نو و ابتکاری باشد؛ گفت: باید با فکر مشترک و جمعی روی این محور تمرکز کنیم که با چه مکانیسم‌هایی بهتر می‌توانیم به مقابله با این بیماری بپردازیم.

وی در این خصوص پیشنهاد داد: ضرورت دارد همه دستگاه‌ها و نهادهای رسمی کشوری طرح یک ساله همزیستی با کرونا را ارائه دهند.

معاون وزیر کشور با تاکید بر اینکه نباید دچار روزمرگی شویم، گفت: برنامه محوری دستگاه‌ها در امر مبارزه با کرونا سه مزیت صیانت از کارکنان، مراجعه کنندگان و همچنین بایدها و نبایدهایی که در هر دستگاهی متناسب با کارکرد خودش باید اتفاق بیفتد، همراه دارد.

ذوالفقاری تصریح کرد: باید برنامه یک سال همزیستی با کرونا که بتواند حداکثر صیانت از جان مردم را داشته باشد هرچه سریع‌تر از سوی هر کدام از دستگاه‌ها تهیه و مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد و برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارائه شود.

معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تمدید لغو طرح ترافیک به مدت یک هفته دیگر اشاره کرد و گفت: پس از این مدت، از طریق قرارگاه مبارزه با کرونا در تهران بررسی شود که لغو این طرح چه تأثیری در کاهش اپیدمی کرونا گذاشته است.

وی اضافه کرد: موضوع مورد بررسی دیگر در نشست امروز ضمانت اجرای عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود.

ذوالفقاری با اشاره به پروتکل‌های بهداشتی که از سوی ستاد ملی کرونا برای مردم، دستگاه‌های دولتی و اصناف ارائه شده است؛ افزود: این پروتکل‌ها با هدف حفظ سلامت جان مردم بوده و همه موظف به رعایت آن هستند.

وی با تاکید بر اینکه در نشست امروز برای دستگاه‌های دولتی مشمول خدمات کشوری، اصناف و مردم تصمیمات مهمی در خصوص عدم رعایت اصول بهداشتی اتخاذ شده است گفت: این تصمیمات پس از تصویب در ستاد ملی کرونا ابلاغ و اجرا خواهد شد.

ذوالفقاری همچنین به مساله تشکیل کمیته عالی نظارت از سوی وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: در این خصوص انتظار می‌رود وزارت بهداشت این کمیته را که مصوب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا است را تشکیل دهد و در بعد نظارت بر روند اجرای پروتکل‌ها با جدیت اقدام گردد و تصمیمات عملیاتی شود.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در پایان صحبت‌هایش به تصمیم در خصوص برگزاری مراسم ماه محرم اشاره کرد و گفت: دستورالعمل برگزاری ماه محرم که با همکاری وزارت بهداشت و سازمان تبلیغات اسلامی تهیه شده در این جلسه نهایی و امروز به تمامی استان‌ها ابلاغ می‌گردد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true