×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
برگزاری پویش میزبانی «به توان میلیون» در سراسر کشور

به گزارش شبکه خبری ایرانا، حسین تاریخی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، پویش‌ها و برنامه‌های ملی این تشکل دانش‌آموزی در عید غدیر را اعلام کرد و گفت: همزمان با هفته امامت و ولایت و عید سعید غدیر پویش‌ها و برنامه‌های ملی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با عنوان میزبانی «به توان یک میلیون» با نقش آفرینی دانش‌آموزان و نوجوانان دختر و پسر در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی با تشریح اهداف این پویش از نقش آفرینی دانش‌آموزان در عید غدیر خبر داد و اضافه کرد: هدف از اجرای این پویش‌ها، ترویج نشاط و شادی و روحیه همدلانه در جامعه از طریق مناسک سازی غدیر بر اساس سیره عملی و نظری اهل بیت (ع) از طریق نقش سپاری به دانش‌آموزان است که از عید قربان تا عید غدیر برگزار می‌شود.

پویش میزبانی «به توان یک میلیون»

تاریخی با تأکید بر طراحی پویش‌های غدیر بر اساس احادیث و سیره عملی اهل بیت (ع) از اجرای پویش میزبانی به توان یک میلیون در سراسر کشور خبر داد و گفت: این پویش بر اساس حدیثی از امام صادق (ع) که می‌فرمایند «غذا دادن به یک مؤمن در روز عید غدیر ثواب اطعام یک میلیون پیامبر و صدیق و یک میلیون شهید و یک میلیون فرد صالح در حرم خداوند را دارد» طراحی و نامگذاری شده است و در قالب مواسات و با یک مشارکت همگانی در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی افزود: علاقه‌مندان می‌توانند برای مشارکت در این پویش با مراجعه به سایت میزبان غدیر به آدرس http://mizbaneqadir.ir و یا شماره گیری کد دستوری #۸۸۰* در دو بخش مشارکت خدمت و یا مشارکت مالی شرکت کنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با تشریح بخش‌های این پویش، گفت: در بخش مشارکت خدمت، سه گزینه توزیع غذا، پخت غذا در منزل و تهیه اقلام غذایی و در بخش مشارکت مالی، دو گزینه انتخاب غذا و شربت برای علاقه‌مندان موجود است و می‌توانند با انتخاب یک شهر، عیدانه‌ها یا نذورات خود را جهت توزیع در آن شهر تعیین نمایند و یا به یک خدمت مومنانه غدیری در شهر بپردازند.

وی با اشاره به اینکه این پویش از روز عید قربان آغاز شده و تا ۲۰ مرداد ادامه دارد، تشریح کرد: تمام کمک‌های مردمی در بخش غذا، شربت و اقلام در بسته‌بندی های مناسب و کاملاً بهداشتی آماده اهدا می‌شود که توسط کاروان‌های دوچرخه سواری خادمین دانش‌آموز غدیر در بین خانواده‌های کم برخوردار محله‌های سراسر کشور در روز عید غدیر توزیع خواهد شد.

این مقام مسؤول در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همچنان خاطر نشان کرد: همه ارکان اتحادیه در کشور آماده این رزمایش شادمانه و همدلی هستند و از شنبه همزمان با عید غدیر این عملیات را آغاز می‌کنند.

نشاط نوجوانانه با کاروان‌های دوچرخه‌سواری خادمین دانش‌آموز غدیر در محله

تاریخی در ادامه از ارائه خدمت اجتماعی توسط دانش‌آموزان در قالب کاروان‌های دوچرخه سواری خادمین دانش‌آموز غدیر خبر داد و گفت: کاروان‌های دوچرخه سواری خادمین دانش‌آموز غدیر، با هدف ارائه خدمت اجتماعی نوجوانانه در محله تشکیل می‌شوند که با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و صیانت از احترام و ارزش خانواده‌های نیازمند، به عنوان خادم غدیر، عیدانه‌های میزبانی «به توان میلیون» را در روز عید غدیر به آنان اهدا می‌کنند و با اجرا و همخوانی سرودهای غدیری، فضای معنوی و نشاط را به محلات و شهرها می‌آورند.

تابش رنگین کمان نشاط با پویش شربت‌های رنگی در محله‌های سراسر کشور

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در ادامه از اجرای پویش شربت‌های رنگی در محله‌های سراسر کشور خبر داد و گفت: این پویش با هدف استفاده حداکثری از هنرهای خانگی و پوشش محلی احسان غدیر طراحی شده است و علاقه‌مندان می‌توانند انواع شربت‌های رنگی بومی، محلی و… را به صورت خانگی تولید کرده و جهت بسته‌بندی و توزیع به دفاتر شهری اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان تحویل دهند.

وی با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این پویش افزود: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شربت‌های تهیه شده بسته بندی می‌شود و توسط کاروان‌های گروهی دوچرخه سواران، در بین مردم محلات هر شهر توزیع می‌شوند.

حمایت از برنامه‌های ابتکاری عید غدیر در پویش ۱۸، ۱۹، ۲۰

تاریخی در ادامه ضمن تأکید بر تقارن تاریخ شمسی و قمری عید غدیر امسال از طراحی پویش ۱۸، ۱۹، ۲۰ خبر داد و تشریح کرد: امسا ل روز عید غدیر مورخ هجدهم مردادماه و هجدهم ذی‌الحجه است و بر اساس این تقارن پویش ۱۸، ۱۹، ۲۰ جهت حمایت از برنامه‌های ابتکاری عید غدیر در سراسر کشور طراحی شده است.

وی افزود: در این پویش دانش‌آموزان می‌توانند تمام تجربه‌های خاص و فعالیت‌های ابتکاری عید غدیر در خانواده، محله و یا شهر خود را در قالب عکس و فیلم‌های دانش‌آموزی به آیدی ادمین @mizbaneqadir1 ارسال نمایند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان خاطر نشان کرد: به بهترین آثار ارسالی جوایزی نفیس اهدا خواهد شد.

وی ضمن دعوت از تمام دانش‌آموزان سراسر کشور و خانواده‌ها برای مشارکت در پویش میزبانی به توان یک میلیون گفت: علاقه‌مندان جهت مشارکت و کسب اطلاعات بیشتر برای مشارکت در این پویش می‌توانند به صفحه مجازی عملیات غدیر در اپلیکیشن باد صبا و شبکه‌های اجتماعی به آدرس @mizbane_qadir مراجعه کنند و با مشارکت در این برنامه‌ها میزبان هموطنان خود در عید غدیر خم باشند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true