×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ شهریور - ۱۳۹۹  
false
true
ملی سازی متروی تهران به طور کامل به بار نشست

به گزارش ایرانا، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم دستاوردهای طراحی و ساخت داخل در حوزه حمل و نقل ریلی با اشاره به اینکه واگن سازی یکی از بزرگترین پروژه‌هایی است که از طرف شهرداری تعقیب می‌شود، گفت: شرایط تحریم هرچقدر سختی به دنبال داشته و نامیمون بوده اما از جهاتی هم می‌تواند فرصت تلقی شود.

وی افزود: با تلاش همکارانم و با استفاده از بضاعت بخش خصوصی و نهادهای دیگر توانستیم در این پروژه موفق ظاهر شویم.

حناچی اظهار داشت: امسال که مزین به شعار جهش تولید است و با استناد به ماده ۵۴ قانون برنامه ششم و براساس قراردادی که فیمابین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرداری تهران سال گذشته امضا شد طراحی و اجرای یک رام کامل قطار مترو در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر این پروژه بیش از ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از قطعات مورد نیاز ساخت این رام قطار تأمین شده و بخش‌های ساخته نشده توجیه اقتصادی نداشته است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه دورنمای شروع این پروژه تأمین نیاز ۱۸ کلان شهر کشور و توسعه مترو در آنهاست، خاطرنشان کرد: این مسئله یک تصمیم استراتژیک است که با حمایت از تولید داخلی نیاز همه کلان شهرها را تأمین خواهد کرد.

حناچی گفت: با توجه به نیازی که در داخل کشور به توسعه خطوط مترو وجود دارد پیش بینی می‌کنیم مجموعه واگن سازی بتواند این سرویس را به شهرهای دیگر هم ارائه دهد.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به افق‌های پیش رو تمام نیاز داخل به واگن سازی از این طریق تأمین شود.

شهردار تهران با اشاره به تصویب لایحه‌ای در این خصوص که روز گذشته در شورای شهر تهران اتفاق افتاد، تصریح کرد: این مسئله منشأ اخیر خواهد بود ضمن اینکه خوشحالم تلاش‌های ریاست شورای شهر در خصوص مترو به طور کامل به بار نشسته و به نمایندگی از همه همکارانم در شهرداری از زحمات وی در پایه گذاری شبکه عظیم ریلی قطار شهری تشکر می‌کنم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true