×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲ مهر - ۱۳۹۹  
false
true
پیاده سازی نظام مدیریت محیط زیست در مناطق ۲۲ گانه؛ تا پایان سال 

به گزارش شبکه خبری ایرانا؛ شینا انصاری در مراسم اختتامیه ارزیابی استاندارد مدیریت محیط زیست در منطقه ۱۲ با اشاره به پیاده‌سازی و استقرار جدیدترین نسخه نظام مدیریت محیط زیست در شهرداری تهران گفت: بروز ترین استاندارد مدیریت محیط زیست (ایزو ۱۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵) در این منطقه به عنوان ششمین منطقه در تهران پیاده سازی شده است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر، شهرداری تهران به عنوان یکی از مهمترین نهادهای درگیر با مسائل و مشکلات محیط زیستی، موظف به اجرای نظام مدیریت محیط زیست است که هدف آن حرکت در راستای الگوی توسعه پایدار شهری بوده است.

وی با بیان اینکه پیاده سازی استاندارد مدیریت محیط زیست در این منطقه با هدف آسیب شناسی مشکلات محیط زیستی، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، توسعه انرژی‌های تجدید پذیر، به‌کارگیری مواد و فرایندهای کم‌آلاینده و افزایش بهره‌وری و بازدهی خدمات صورت گرفته است گفت: در کل هدف اصلی استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ ایجاد رویکردی نظام‌مند برای کاهش آسیب‌هایی است که یک سازمان می‌تواند به محیط زیست وارد کند.

به گفته انصاری با در نظر گرفتن شرایط کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نظام مدیریت محیط زیست در سایر مناطق تهران نیز پیاده سازی خواهد شد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه استقرار و پیاده سازی این نظام بیش از هر چیز نیازمند نگرش محیط زیستی شهرداران و مدیران مناطق بوده است اظهار داشت: پس از استقرار این نظام در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، موضوع نگهداشت و ممیزی مراقبتی نیز بسیار حائز اهمیت است.

همچنین در پایان اعلام شد که اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار به دنبال پیاده سازی نظام یکپارچه و بهینه برای راهبری سیستم مدیریت محیط زیست در شهر تهران می‌باشد. در نظام مذکور با آسیب شناسی استقرار و نگهداشت ایزو ۱۴۰۰۱ و مطالعات تطبیقی از دیگر شهرهای دنیا و همچنین اقتباس از مدل مدیریت محیط زیست کمیسیون اروپا ( EMAS ) مدل بهینه ای برای شهرداری تهران تدوین خواهد شد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true