×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
ایستادگی در مقابل اقدامات غیرقانونی آمریکا ضروری است

به گزارش شبکه خبری ایرانا، «تیانا موزر» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای ملی سوئیس و «توماس میندر»، رئیس کمیسیون سیاست امنیتی مجلس کانتون های سوئیس با حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

ذوالنوری در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات دیرینه دو کشور، گفت: توسعه ارتباطات پارلمانی فیمابین مجالس سوئیس با مجلس شورای اسلامی به ویژه میان کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی، نقش موثری در تسهیل و گسترش تعاملات دو کشور در سایر بخش ­ها به ویژه در زمینه اقتصادی و تجاری دارد.

وی در همین رابطه افزود: استفاده از توانمندی­‌های دو کشور، به توسعه هر چه بیشتر همکاری­ های اقتصادی، علمی، زیست محیطی و امور بشر دوستانه کمک خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه این دیدار با انتقاد از نقض مکرر معاهدات بین المللی از سوی آمریکا و اعمال تحریم ­های یکجانبه و ظالمانه علیه دیگر کشورها و حتی قضات دیوان کیفری بین المللی، گفت: ایستادگی در مقابل اقدامات یک جانبه گرایانه و غیرقانونی آمریکا از قبیل نقض مکرر معاهدات و پیمان­های بین المللی مانند پیمان های زیست محیطی، کنترل تسلیحات کشتار جمعی و برجام، امری لازم و ضروری است تا مانع از افزایش قانون شکنی های این کشور در عرصه جهانی ­گردد.

ذوالنوری در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم همکاری دو کشور در عرصه محیط زیست و مقابله با معضل تغییرات اقلیمی در جهان تاکید کرد و افزود: در شرایط تحریم های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، از همکاری در زمینه کمک به حفظ محیط زیست و جایگزین کردن انرژی ­های پاک و قابل تجدید و سایر امور بشردوستانه استقبال می­ کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان این دیدار نسبت به توسعه مناسبات جمهوری اسلامی ایران و سوئیس در سایه تلاش و اهتمام نمایندگان مجالس دو کشور ابراز امیدواری کرد.

خانم تیانا موزر، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای ملی سوئیس نیز در همین دیدار بر لزوم توسعه همکاری­‌ها در زمینه های مختلف تاکید کرد و افزود: افزایش تعاملات پارلمانی میان نمایندگان مجالس ایران و سوئیس به ویژه میان کمیسیون­‌های تخصصی، در گسترش همکاری­‌های فیمابین، حائز اهمیت است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای ملی سوئیس در ادامه این دیدار با تقدیر از  تلاش‌­های جمهوری اسلامی ایران در کمک به تامین ثبات و امنیت در منطقه از جمله مبارزه با تروریسم گفت: سابقه همکاری­‌های­  منطقه ای دو کشور در امور بشردوستانه، الگوی مناسبی برای سایر کشورها است.

وی همچنین نسبت به تحقق تلاش­های کشورش در زمینه ایجاد و توسعه کانال مالی بشردوستانه بین دو کشور ابراز امیدواری کرد.

«توماس میندر» رئیس کمیسیون سیاست امنیتی مجلس کانتون های سوئیس نیز در همین دیدار با ابراز خرسندی از همکاری­های رو به گسترش دو کشور در بخش­های سیاسی، اقتصادی، پارلمانی و بشردوستانه گفت: همکاری­های پارلمانی در شناسایی و رفع موانع توسعه تعاملات و همکاری­های فیمابین نقش مؤثری دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از خروج آمریکا از برخی معاهدات مهم بین­ المللی از جمله توافق برجام افزود: به هیچ وجه موافق برهم خوردن برجام نیستیم و درخصوص لزوم رفع فوری تحریم­ها علیه جمهوری اسلامی ایران با شما هم نظر هستیم.

رئیس کمیسیون سیاست امنیتی مجلس کانتون های سوئیس در پایان این دیدار بر ضرورت همکاری­های دو کشور در زمینه های اقتصادی، علمی، محیط زیست و امور بشر دوستانه تاکید کرد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true