×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۰ آبان - ۱۳۹۹  
false
true
تسهیل امور زندانیان با استفاده از پابند الکترونیک

به گزارش شبکه خبری ایرانا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در آئین افتتاح پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضائی گفت: امام (ره) در دوران دفاع مقدس امور را به نیروهای مبتکر و خلاق جوان واگذار کرد و این جوانان با وجود همه کمبودها و تنگناها، اقدامات نوینی را در عرصه جنگ رقم زدند.

وی افزود: امروز نیز باید از ظرفیت علمی عظیم نیروی جوان و شرکت‌های دانش بنیان برای پیشبرد امور و رفع مشکلات بهره گرفت.شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند مسائل حقوقی و قضائی خود را از طریق دفتری که در زیرمجموعه دستگاه قضائی تأسیس شده، پیگیری کنند؛ از سویی دیگر این شرکت‌ها ظرفیت‌های خود را در ۴۰۰ موضوع شناسایی شده به بخش‌های مختلف قضائی ارائه می‌دهند تا دسترسی به عدالت برای مردم تسهیل و تسریع شود و شفافیت دستگاه قضائی نیز افزایش یابد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: افتتاح پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضائی می‌تواند یاری رسان دستگاه قضائی در حوزه‌های مختلف ثبت اسناد و املاک، پزشکی قانونی و سازمان زندان‌ها باشد.

وی با بیان اینکه استفاده از پابند الکترونیک اقدام دانش بنیان نهادینه و بومی شده در کشور است، گفت: بسیاری از امور مربوط به زندانیان را تسهیل کرده است. باید از شرکت‌های دانش بنیان حمایت‌های قانونی، مالی و حقوقی و قضائی شود.

رئیسی افزود: موضوع اعتبارسنجی شرکت‌ها و جلوگیری از تأسیس شرکت‌های صوری که مشکلاتی را برای مردم ایجاد می‌کنند امری بسیار ضروری است که این مهم با افتتاح پردیس نوآوری‌های حقوقی و قضائی تحقق بیشتری می‌یابد.برای تحقق کامل دولت الکترونیک، بخش‌های مختلف کشور باید از امساک اطلاعاتی پرهیز کنند و با رعایت اصول و ضوابط امنیتی اطلاعات خود را با سایر بخش‌ها لینک نمایند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true