×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۵ آذر - ۱۳۹۹  
false
true
حمایت ۱۲۵میلیاردی بانک کشاورزی از راه اندازی واحد گلخانه نشاء گوجه فرنگی دراستان کرمانشاه

به گزارش پایگاه خبری ایرانا  ، در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر کرمانشاه در روستای تازه آباد، واحد گلخانه 3.5 هکتاری کشت نشا شرکت دشت سبز غرب، با حمایت ۱۲۵میلیارد ریالی بانک کشاورزی احداث و راه اندازی شده است.

مهندس حمیدرضا جهانگیری مدیر عامل شرکت دشت سبز غرب، با تاکید بر حمایت ۱۲۵ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و همراهی کامل این بانک، در راستای تکمیل زنجیره ی تولید مجتمع کشت و صنعت روژین تاک گفت :این گلخانه مجهز به خط بذر زنی ایتالیایی و سیستم آبیاری پیشرفته بوده و طراحی آن بر اساس نیاز و اهداف تعیین شده صورت گرفته است. از دیگر ویژگی های این گلخانه سیستم جمع آوری باران و ساخت انسکتاریوم برای این طرح و مزارع تحت پوشش آن است.

وی افزود با پشتیبانی بانک کشاورزی و به همت مدیر و کارشناسان متخصص، کوشا و کارآفرین شرکت، گلخانه، توان ظرفیت تولید ۱۰۰ میلیون نشاء در سال را دارد .البته نیاز واقعی استان۴۰ میلیون نشااست و مازاد تولید به سایر استان ها ارسال می شود. شرکت دشت سبز غرب کرمانشاه ۳۲ پرسنل ثابت دارد و در فصول تولید نیز از ۵۰ کارگر فصلی استفاده می کند هم چنین درحال حاضر با آموزش ۳۶۰۰ کشاورز و ظرفیت بالقوه تولید ۳۶۰ هزار تن گوجه فرنگی در سال ، معادل ۱۰ درصد کل تولید کوجه فرنگی کشاورزان استان کرمانشاه ، نقش مهمی در مدیریت مزارع و پروژه های تحقیقاتی، آموزشی و ترویجی ، ایجاد توسعه پایدار و رونق اقتصادی در منطقه ایفا می کند.

این گزارش می افزاید: در حال حاضر ، شرکت دشت سبز غرب کرمانشاه با احداث کلینیک های تخصصی حفظ نباتات و تغذیه ای به همراه  ۲۱ کارشناس و تکنیسین کشاورزی متخصص یک مرکز تخصصی بی نظیراست که  بسترمناسبی برای طراحی ، اجرا و نظارت بر فعالیت های کشاورزی و نیز تهیه و توزیع نهاده های کشاورزی، فراهم کرده است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true