×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۹  
false
true
کشف ۷۱۶ تن انواع مواد مخدر/ ضرورت تأمین اعتبار برای انسداد مرزها

به گزارش شبکه خبری ایرانا، سردار قاسم رضایی، در حاشیه بازدید از مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: خوشحال هستیم که امروز در جمع کارکنان پلیس مبارزه با مواد مخدر حضور داریم، شما مجاهدان با نگاه و منش انقلابی در کارتان موفق و مؤثر هستید و اقدامات مطلوب شما امروز سبب خشنودی و رضایت مردم شده است.

وی ادامه داد: طی ۸ ماه سال جاری بیش از ۷۱۶ تن انواع مواد مخدر کشف شده که افزایش ۳۰ درصدی کشفیات نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد و این قابل توجه و تقدیر است.

جانشین فرمانده ناجا همچنین گفت: تعداد عملیات‌هایی که در این حوزه انجام شده نشان از اعتقاد و عزم راسخ شما در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر در مرزها و کل کشور دارد.

سردار رضایی تصریح کرد: از ۷۱۶ تن کشفیات مواد مخدر، ۱۰۰ تن در نقطه صفر مرزی، بخشی از آن در کویر، جاده‌ها، جنگل و کوهستان ها بوده است؛ کشفیات قابل توجه مواد مخدر نشان از همکاری توأمان حوزه‌های رزمی و دیپلماسی دارد.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه مردم قدردان زحمات شما هستند، به فرمایش مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) اشاره و عنوان کرد: ایشان فرموده اند: ” اگر یک کیلو مواد مخدر وارد کشور شود جوانان را به خاک سیاه می‌کشاند”؛ بنابراین در حوزه مبارزه با مواد مخدر لقب “گروه نجات انسان‌ها” برازنده شماست چراکه جان خود را در راستای مبارزه و مقابله با مواد مخدر و رضای خداوند متعال فدا می‌کنید و شب و روز در حال مبارزه هستید.

سردار رضایی همچنین ادامه داد: کسب لقب نیروی مقدس انتظامی از سوی مقام عظمای ولایت و همچنین لقب مجاهدان فی سبیل الله برای کارکنان نشان از اقدامات جهادی شما دارد.

افزایش تولید مواد مخدر سنتی در افغانستان

وی عنوان کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده طی ۲۰ سال گذشته تنها ۲۰۰ تن مواد مخدر سنتی در افغانستان تولید می‌شد که اکنون این میزان ۴۵ برابر افزایش یافته است که لازم است در این رابطه هدف از ورود کشورهای غربی به افغانستان مورد بررسی قرار بگیرد.

سردار رضایی تاکید کرد: هدف از ورود کشورهای غربی به افغانستان برای سلب آسایش و امنیت مردم و مسلمانان این کشور است که تأثیر منفی بر کل جهان خواهد داشت.

این مقام ارشد انتظامی همچنین تاکید کرد: در این رابطه آیا ملت‌های اروپایی و آمریکایی مطلع از جنایات دولت‌های خود نیستند؟! آیا سازمان ملل نباید ورود جدی پیدا کند؟!

وی همچنین عنوان کرد: کشورهای غربی، تنها سبب افزایش قتل، غارت و ذلت برای مردم افغانستان شده اند و شغل آن‌ها را به تولید مواد مخدر تبدیل کرده اند.

سردار رضایی تاکید کرد: ملت‌های اروپایی و آمریکایی، کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس، اساتید دانشگاه‌ها، نخبگان و … باید در خصوص وقوع جنایت‌ها در افغانستان مطالبه گر باشند، دولت انگلیس در افغانستان مرتکب جنایت‌های بسیاری شده و آن‌ها موظف به پاسخگویی هستند.

لزوم مطالبه گری ملت‌های اروپایی و آمریکایی از سازمان ملل

سردار رضایی با تاکید بر اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی شهدای بسیاری را تقدیم کرده است، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که پرچم نجات انسان‌ها را در دست دارد؛ در جمهوری اسلامی ایران نیروی مقدس انتظامی وجود دارد و از دستگاه دیپلماسی مطالبه گر است بایستی حرف جدی مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر را به گوش جهانیان برسانیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه با گذشت ۴۰ سال همچنان با اعتماد و اعتقاد مبارزه ادامه دارد، عنوان کرد: کشورهای همسایه باید قدردان جمهوری اسلامی ایران باشند چراکه امروز جمهوری اسلامی در مقابله و مبارزه با مواد افیونی پیشگام است.

سردار رضایی همچنین تاکید کرد: آیا سازمان ملل در خصوص افرادی که در حوزه تولید مواد مخدر کوتاهی می‌کنند و آتش بیار معرکه شده اند، نباید بیانیه ای صادر کند؟ و در این موضوع ورود جدی داشته باشد.

وی ادامه داد: وقت آن رسیده که تمامی ملت‌های کشورهای همسایه در این حوزه وارد صحنه شوند و حرف‌های خود را به مرحله عمل برسانند؛ چراکه مزارع کشاورزی در افغانستان به زمین‌های کشت خشخاش تبدیل شده اند بنابراین لازم است که با اقدامات عملی، تولید و کشت مواد مخدر را در این کشور به صفر برسانیم.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: سایر کشورها باید در حوزه مبارزه با مواد مخدر به جمهوری اسلامی ایران کمک کنند البته در داخل کشور وزارت امور خارجه نیز باید ورود جدی داشته باشد.

سردار رضایی در ادامه با اشاره به راه اندازی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: این ستاد اقدامات خوبی در خصوص مبارزه با مواد مخدر انجام داده است اما نیازمند حمایت‌های بیشتری هستیم.

تأمین اعتبار برای انسداد مرزها امری ضروری است

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تأمین اعتبار برای انسداد مرزها امری ضروری است، خاطرنشان کرد: در حوزه دریا در خصوص مبارزه با مواد مخدر بایستی شناورها و تجهیزات به روز در اختیار مرزبانان قرار بگیرد از سویی کشورهای همسایه باید مطالبه گر باشند در واقع در این رابطه باید سهم ملت‌ها و کشورها در این امر مشخص شود.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه در داخل با خلاءهای قانونی مواجه هستیم، تصریح کرد: امروز یکی از دغدغه‌های مردم سرقت است که سرقت‌ها در اذهان مردم به دلیل وجود معتادان پرخطر، متجاهر و خرده فروش است؛ بایستی در این رابطه اهتمام ویژه ای صورت بگیرد لازم است در این رابطه مجلس انقلابی در راستای رفع دغدغه مردم به طور جدی ورود پیدا کند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی شبانه روز و در شرایط سخت در حال خدمت رسانی است، عنوان کرد: ناجا در انجام وظایف محوله خود بدون تعارف ورود پیدا می‌کند که شاهد اقدامات قابل توجه و چشمگیر این نیرو هستیم.

جانشین فرمانده ناجا در پایان از اصحاب رسانه در انعکاس درست و دقیق اخبار و مأموریت‌های مجموعه پلیس تشکر و قدردانی کرد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true