×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۹  
false
true
ما بر آن عهد که با مولایمان بستیم، هستیم

به گزارش شبکه خبری ایرانا، متن زیر یادداشتی است که محمدرضا سنگری مدیر گروه ادبیات اندیشه پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به مناسبت شهادت محسن فخری زاده نوشته است:

باسمه تعالی

سردار پاسدار دانشمند مخلص بسیجی پدر طرح‌های هسته‌ای کشور شهید دکتر محسن فخری‌زاده با گلوله‌های شقاوت و شرارت به یاران شهیدش پیوست.

مردی که پاکی و پاک بازی، پارسایی و عشق به شهادت، شیفتگی به خدمت خالصانه و متواضعانه منش و مشی او بود. مردی که هم نفس با سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی از او سلیمانی دیگری ساخته بود.

مردی که یک عمر صادقانه در خدمت صنعت هسته‌ای کشور، خستگی‌ناپذیر و مصمم و بی‌ادعا، پویه و تکاپوی عاشقانه داشت.

دکتر فخری‌زاده مهابادی از جنس شهید طهرانی مقدم‌ها، شهید دکتر شهریاری‌ها و شهید سلیمانی‌ها بود و دشمن که بر اساس پروژه SSR در پی ترور دانشمندان هسته‌ای و درهم شکستن قدرت موشکی ایران است، این گوهر گرانبها و شخصیت فرازمند را از ما گرفت به گمان خام آن که جریان علمی و هسته‌ای کشور را دچار توقف یا کندی سازد، بی‌آنکه بداند شهادت رویش و شکفتن است. شهادت دمیدن روح تازه و دواندن خون تازه در آوندها و تار و پود کشور است.

مگر شهادت شهیدان شتاب بخش حرکت انقلاب اسلامی نبوده است؟ مگر شهدای هسته‌ای عامل قوام و دوام و استحکام قدرت موشکی و هسته‌ای ایران اسلامی نشدند؟ مگر شهادت سردار سلیمانی‌ها به انسجام ملت هوشمند و برومند ایران نینجامید؟ مگر بنیان مرصوص امت اسلامی و پیروزی‌ها در مقابل داعش و شکست‌های مفتضحانه اسرائیل نتیجه این شهادت‌ها نیست.

شهید سرافراز هسته‌ای سردار دکتر محسن فخری‌زاده سعادت شهادت یافت و اینک دست در دست دوستی که فراقش او را می‌سوخت و می‌گداخت، در بهشت و رضوان الهی گام نهاده است. آغوش باز سردار سپهبد شهید سلیمانی مبارکت باد سرباز مخلص ولایت.

راهت و آرمانت فراروی است و ما بر آن عهد که با مولایمان بستیم هستیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true