×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ بهمن - ۱۳۹۹  
false
true
شروع سبز شاخص کل بورس در اولین روز هفته

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، امروز تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته (شنبه هشتم آذرماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۱۵۸ واحدی معادل ۱.۷۲ درصد به رقم ۳۶۳ هزار و ۷۲۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۳۹۹ واحدی معادل ۱.۶۲ درصد، عدد ۴۰۱ هزار و ۵۳۱ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۱۹۰ واحدی به رقم ۲۶۲ هزار و ۹۲۹ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۲۳۸۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۹۵ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۸۹۱ واحد افزایش به رقم  یک میلیون و ۲۲ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۷۰۷۶ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۹۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شپنا، تاپیکو و شتران با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی خودرو، خساپا، وبصادر، وبملت و شبندر، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

شروع سبز شاخص کل بورس در اولین روز هفته

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۸ میلیارد و ۲۳۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۸۳۲ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۶۶ هزار و ۳۳۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پتایر(ایران‌ تایر) با ۸.۵۲ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای قصفها، غبهنوش، زمگسا، دفرا، تایرا و کدما بود. همچنین نماد معاملاتی ختور(رادیاتور ایران) با ۴.۸ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای خپارس، شکربن، خودرو، خساپا، خزامیا و تکنو بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، وتجارت، فملی، خساپا، فولاد، شپنا و وبصادر، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی وتوکا، تاپیکو، حکشتی، سیمرغ، پترول، اخابر و ولپارس با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای معاملاتی خکمک، کفپارس، فنوال، پدرخش، خساپا، انرژی۱ و تپمپی بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

معاملات بازار سرمایه در اولین روز هفته، شاهد روند صعودی شاخص صنایع مختلف بود. به گونه‌ای که شاخص صنایعی همچون اطلاعات و ارتباطات، ذغال سنگ، وسایل ارتباطی، حمل و نقل، قند و شکر، محصولات کاغذ و رادیویی، سبزپوش بودند.

شروع سبز شاخص کل بورس در اولین روز هفته

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true