×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
بهره‌وری نیروی‌انسانی عامل ارتقای سودآوری در صنعت بیمه

 

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، رییس پژوهشکده بیمه ضمن بیان مطلب فوق، در هفتمین همایش مدیریت ریسک و بیمه با رویکرد منابع‌انسانی، خاطرنشان کرد: بهره‌وری نیروی‌انسانی در صنعت بیمه با استفاده از چرخه مدیریت بهره‌وری؛ برنامه‌ریزی برای تغییر، اجرای برنامه، نظارت و اصلاح مستمر و پیوسته امکان‌پذیر است.

دکتر حمید کردبچه با بیان اینکه برای محاسبه بهره وری چه در شکل بهره وری کلی عوامل تولید و چه در شکل بهره وری جزیی عوامل تولید مانند بهره وری سرمایه به اطلاعاتی مورد نیاز است که متأسفانه تولید نمی شود و دراختیار نیست، در این رابطه اشاره نمود اطلاعاتی که امروز در شرکتها برای تحلیل عملکرد استفاده  میشود مبتنی بر نماگرهای مالی هستند. اگرچه این اطلاعات بسیار مهم بوده و برای ارزیابی عملکرد مالی شرکتها از اهمیت ویژه ای برخوردارند، اما برای محاسبه بهره وری کفایت نمیکنند.

بر این اساس پژوهشکده بیمه تولید و انتشار نماگرهای اقتصادی که می توانند مجموعه اطلاعات مورد نیاز برای محاسبه بهره وری شرکتهای بیمه ای را در اختیار قراردهند را در دستور کار قرار داده و به زودی این نماگرها برای ۲۵ شرکت بازار سرمایه برای چند سال اخیر منتشر میشوند. اطلاعات ستانده شرکتها، ارزش افزوده شرکتها، هزینه های واسطه و جریان وجوه مهمترین اطلاعات در این رابطه هستند که با استفاده از آنها محاسبه شاخص هایی مانند بهره وری  امکانپذیر خواهند بود.

در ادامه وی تصویری از بهره وری نیروی انسانی شرکتهای بیمه که بر اساس برآوردهای اولیه از نتایج اطلاعات تولید شده مذکور محاسبه شده بود را ارائه نمود. براساس این نتایج پایین بودن بهره وری نیروی انسانی و توان بالقوه برای بهبود آن مورد اشاره قرار گرفت.

در این خصوص ایشان به توجه شرکت ها به راه اندازی چرخه بهره وری برای ارتقاء بهره وری که در نهایت موجب افزایش سودآوری تنها خواهد شد توصیه نمودند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true