×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
روند مثبت بورس در آخرین روز هفته

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ،   امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه یکم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۸۶۷۲ واحدی معادل ۲.۸۹ درصد به رقم ۳۰۸ هزار و ۹۶۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۷۰۵ واحدی معادل ۰.۶۳ درصد، عدد ۴۳۳ هزار و ۱۲۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۷۶۹ واحدی به رقم ۲۸۳ هزار و ۲۷۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۷۹۷۷ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۱۲ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۸۶۳۳ واحد افزایش به رقم ۸۴۲ هزار و ۳۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۲۱۳۵ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۷۹ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

روند مثبت بورس در آخرین روز هفته

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، کچاد و تاپیکو با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کویر، بترانس، وپست، سصفها، لوتوس و وبهمن، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۹۶۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۹۰ هزار و ۴۰۷ نوبت معامله و به ارزش ۶۸ هزار و ۶۱۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کگل(معدنی و صنعتی گل گهر) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای سنیر، فجر، کچاد، فباهنر و فسپا بود. همچنین نماد معاملاتی ثشرق(سرمایه گذاری مسکن شمال شرق‌) با ۶.۱۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای غدام، وپست، غنوش، خمحور، شفارس و غبهنوش بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی دانا، کاما، سیتا، ولپارس، بترانس،  غزر و خزامیا به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی شپنا، پالایش، دارا یکم،  وتجارت، شستا و فولاد با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای خموتور، کدما، غگرجی، کاذر، وپست، وتوس و غنوش بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع فنی مهندسی، فراورده نفتی، بانکها، حمل و نقل، کانه فلزی و فلزات اساسی، با افزایش همراه شدند و شاخص صنعت محصولات چرمی با کاهش مواجه شد.

روند مثبت بورس در آخرین روز هفته

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true