×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۹ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
رونمایی از سامانه الکترونیک سلامت شهرداری تهران در دهه فجر

به گزارش شبکه خبری ایرانا، حامد مظاهریان سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران در بهره برداری آزمایشی از سامانه سلامت الکترونیک شهرداری تهران که ۳۰ دی ۱۳۹ به صورت مجازی برگزار شد گفت: سال آینده، سال به ثمر نشینی پروژه‌های شهر هوشمند در شهرداری تهران است و در طی این دوره منابع مالی زیادی در حوزه شهر هوشمند و شهرداری هوشمند هزینه شده است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های شهر هوشمند باید در سال آینده برای بهره مندی از منافع آن باشد اظهار داشت: اگر مردم نتوانند از نتایج عملی پروژه‌های شهر هوشمند بهره مند شوند، در دوره بعدی مدیریت شهری جایگاه این ایده کاهش پیدا می‌کند. معاون شهردار تهران همچنین ایجاد سامانه سلامت الکترونیک شهرداری تهران را رخداد مثبتی توصیف و در عین حال بر لزوم آموزش و اطلاع رسانی پزشکان و نیز شهروندان تاکید کرد.

همچنین مظاهریان در سرعت بخشیدن و تسریع انجام این پروژه تاکید و گفت: سامانه سلامت الکترونیک بخشی از پروژه شهر هوشمند و نیز بخشی از موضوع مهم شفاف سازی در شهرداری تهران است که کمک می‌کند تا تمام محاسبات و انجام امور الکترونیکی انجام گیرد و در واقع با این سیستم می‌توان به صورت کاملاً شفاف مسائل مربوط به بیمه، بیمار و پزشک را دنبال کرد و همواره از خواسته‌های این دوره از مدیریت شهری تهران بوده است که باید هر چه سریع‌تر بهره برداری از آن برای شهروندان فراهم گردد.

مظاهریان همچنین از رونمایی این سامانه در دهه فجر با حضور شهردار تهران و اعضا شورای شهر خبر داد.

در ادامه فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در این جلسه از مسیر طولانی و پیچیده راه اندازی این سامانه صحبت کرد و توضیح داد: این سیستم با اتصال به بخش‌های مختلف شهرداری به امکانات سامانه «تهران من» اضافه می‌شود.

او با بیان اینکه این سامانه به سازمان ثبت احوال و بیمه‌ها مختلف و درون شهرداری متصل شده است، گفت: سامانه سلامت همچنین به میزکار اضافه می‌شود و به زودی برای شهروندان هم سرویس الکترونیک ارائه می‌شود. درواقع این سامانه نقشه راه خوبی برای ادامه اقدامات در حوزه سلامت مانند پزشک خانواده و بیمه است و در نهایت به پرونده الکترونیک سلامت می‌رسد.

فرجود با اشاره به فاز نخست اجرای سامانه سلامت الکترونیک توضیح داد: در فاز نخست، به صورت پایلوت در منطقه ۱۳ انجام می‌شود و به طور همزمان هم تیم فنی و هم شهرسالم در درمانگاه حضور دارند. هم اکنون هم این سامانه در اختیار سازمان فاوا است و هر تغییر به راحتی انجام می‌شود. فازهای بعدی هم به موازات آغاز شده است و به زودی رونمایی می‌شود.

لزوم به حداقل رساندن حضور بیماران در مراکز درمانی

حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران هم در این نشست، رونمایی از سامانه سلامت الکترونیک شهرداری را آغاز یک فعالیت جدید در مجموعه فناوری شهرداری تهران دانست و گفت: این کار، کاری بزرگ است، البته این رخداد با مجموعه فعالیت‌ها و کارهایی که در گذشته در حوزه فناوری در بخش پاسخ دهی به بیماران در شهر سالم انجام می‌شود رخداد جدیدی نیست اما؛ آغاز حرکت بزرگ و ارزشمندی برای انجام کارهای تکمیلی است.

به گفته او؛ با این روش دسترسی‌های سلامت ربرای یک رخداد ملی برای شهروندان و همینطور کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران رقم خواهد زد.

چوبینه با بیان اینکه سامانه سلامت الکترونیک در فاز نخست به صورت پایلوت در منطقه ۱۳ انجام می‌شود، گفت: رخدادهای یکسال اخیر نشان داد که فناوری نقطه عطف تاریخی ماست و بیش از گذشته باید به آن توجه کرد. خدمات سلامت هم از این قائده مستثنا نیست و هم شهروندان و هم کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران باید خدمات و مشاوره‌های پزشکی را حد ممکن غیرحضوری دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت شهرسالم با تاکید بر لزوم به حداقل رساندن حضور بیماران و مراجعه‌کنندگان در مطب و بیمارستان‌ها بیان کرد: ما امروز پزشک خانواده داریم بدون اینکه نرم افزار بومی داشته باشیم از طرف دیگر باید نسخه کاغذی حذف شود و الکترونیک باشد اما؛ متأسفانه هنوز دسترسی‌های لازم ایجاد نشده است. با این حال امروز سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران مسیر را طراحی کرده که به یک سامانه ارزشمند منابع انسانی متصل می‌شود که ضمن رصد همکاران در شهرداری و بازنشستگان در کاهش هزینه‌های شهرداری هم تأثیرگذار است.

او ادامه داد: با ارائه سامانه سلامت الکترونیک شهرداری تهران کمک کنیم به شهروندان که هم یک الگوی قابل ارائه داشته باشیم و هم خدمات سلامت به عنوان درآمد پایدار برای شهرداری تبدیل شود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true