×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس افت کرد

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ،  نگاهی به کارنامه فرابورس ایران در دهمین ماه امسال نشان می‌دهد طی 21روز معاملاتی تعداد 59میلیارد و 535میلیون ورقه بهادار در 20میلیون و 583هزار نوبت به ارزش 1854هزار و 984میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از رشد 47درصدی حجم، افزایش 247درصدی نوبت‌های معاملات و رشد 388درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۸۰میلیون ورقه و میانگین ارزش معاملات نیز ۴هزار و ۵۰۶میلیارد ریال بوده است.

همچنین بازار اول فرابورس در ماهی که گذشت تغییر مالکیت ۱۷میلیارد و ۱۶میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۴۷هزار و ۷۴۸میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۸میلیارد و ۳۹۴میلیون ورقه بهادار به ارزش ۳۴۳هزار و ۱۴۶میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر افزایش ۲۹۴درصدی حجم و رشد ۹۴۹درصدی ارزش معاملات در بازار اول و رشد ۹رصدی حجم و ۱۶۴درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با دیماه سال ۹۸ است.

این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۸۶۴میلیون اوراق بدهی به ارزش ۷۹۷هزار و ۱۲۳میلیارد ریال معامله شده است که از افزایش ۵۵۴درصدی حجم و ۵۶۰درصدی ارزش معاملات این بازار در دیماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

 

افزون بر این، بالغ بر ۳۱۴۷میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش 62میلیارد و 620میلیون ریال و یک میلیون و 700هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش 946میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش 186درصدی حجم و رشد 250درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین افت 50درصدی حجم و کاهش 33درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با دیماه پارسال دارد.

 

 

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل فرابورس نیز که معاملات دیماه امسال را از ارتفاع 19هزار و 689واحد آغاز کرده بود با ثبت افت 11 درصدی در پایان این ماه به ارتفاع 17هزار و 531واحد رسید.

ارزش کل بازار فرابورس نیز که در ابتدای ماه گذشته ۲۰۲۷۳هزار و ۵۸۲میلیارد ریال بود در پایان این ماه با ثبت افت ۷درصدی به عدد ۱۸۹۳۶هزار و ۲۱۹میلیارد ریال رسید.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true