×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
تقویت بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه ششم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی تعدادی از شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۳۴۹ واحدی معادل ۰.۱۱ درصد به رقم ۳۲۲ هزار و ۵۲۶ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۵۰۶۳ واحدی معادل ۱.۱۶ درصد، عدد ۴۳۲ هزار و ۵۰۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۳۱۱ واحدی به رقم ۲۸۲ هزار و ۸۷۱ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۱۵۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۶۶ هزار واحد رسید. همچنین  شاخص بازار اول با ۴۱۱۴ واحد افزایش به رقم ۸۹۳ هزار و ۵۶۳ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۲۳۵ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۵۳۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

تقویت بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شستا، فولاد، وغدیر، رمپنا، شپنا، ومعادن و شبندر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی نوری، فخوز، تاپیکو و پارسان، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۵۶۰ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۱۷۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۴ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد پرداخت(به پرداخت ملت) با ۴.۹۷ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای ساراب، غمهرا، شلعاب، لخزر و سبهان بود. همچنین نماد معاملاتی ثاخت(بین‌المللی‌توسعه‌ساختمان) با ۸.۷۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وساخت، پدرخش، ثنوسا، سکرما، خکار و ثامید بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، خودرو، خساپا، فملی، خگستر،  برکت و فولاد به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی شپنا، پالایش، شبندر،  شبریز، فجر و شتران با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای وتوصا، کدما، خموتور، غدام، ثفارس، غگرجی و بکاب بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنعت فنی مهندسی با روند مثبت و شاخص صنایع انبوه سازی، سایر معادن، وسایل ارتباطی، زراعت، اطلاعات و ارتباطات و محصولات چرمی با روند نزولی مواجه شدند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true