×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
عقبگرد ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات چهارمین روز هفته (سه شنبه هفتم بهمن ماه ۹۹)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۵۴۶۶ واحدی معادل ۱.۷۰ درصد به رقم ۳۱۷ هزار و ۳۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۵۵۶۵ واحدی معادل ۱.۲۹ درصد، عدد ۴۲۶ هزار و ۸۶۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۶۴۰ واحدی به رقم ۲۷۹ هزار و ۱۸۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۵۸۸۲ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۴۰ هزار واحد رسید. همچنین  شاخص بازار اول با ۱۴۸۰۶ واحد افزایش به رقم ۸۷۸ هزار و ۷۸۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۴۱۸۷ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۹۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

عقبگرد ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فملی، شستا، تاپیکو، اخابر، کگل و پارسان با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شپنا، شتران، ومعادن و شبریز، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۹۵۶ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۲۲۹ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۸ هزار و ۱۹ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سبهان(سیمان‌ بهبهان) با ۴.۹۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای خزر، کلوند، ثاباد، سدور و کپشیر بود. همچنین نماد معاملاتی بورس(بورس اوراق بهادار تهران) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کسرا، ثبهساز، فنورد، دزهراوی، غبشهر و کالا قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شپنا، شتران، شستا، فخوز، فولاد،  شبندر و خودرو به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا 

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی پارند، سنیر، کمند، سیتا، سدور و افق با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای شستا، کدما، خساپا، خموتور، برکت، وپست و وتوصا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع قرمزپوش شدند. به گونه ای که شاخص صنایع محصولات چوبی، انبوه سازی، رادیویی، حمل و نقل، اداره بازارهای مالی، وسایل ارتباطی و محصولات چرمی با کاهش مواجه شدند.

عقبگرد ۲۰ هزار و ۹۴۷ واحدی شاخص کل بورس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true