×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۸ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
راهکار کاهش هزینه تامین مالی مسکن برای مشتریان

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، محمد حسن علمداری ، عضو هیات عامل و معاون مدیرعامل در امور اعتباری بانک مسکن در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، اعلام کرد: تصمیم اخیر بانک مسکن در راستای کمک به کاهش هزینه تامین مالی مسکن برای متقاضیان دریافت تسهیلات از محل اوراق به منظور تقویت قدرت خرید متقاضیان و کاهش هزینه دریافت تسهیلات صورت گرفته است.

 

وی در خصوص جزییات این اقدام بانک مسکن توضیح داد: بانک مسکن اخیرا تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن با سقف های تعیین شده تسهیلات مسکن از محل اوراق را بدون نیاز به خرید اوراق و یا سپرده گذاری برای متقاضیان دریافت این تسهیلات به سبد تسهیلاتی خود اضافه کرده است. بر این اساس متقاضیان و مشتریان می توانند بدون آنکه برای نیمی از تسهیلات مورد تقاضا، نیازی به خرید اوراق داشته باشند درخواست خود را مطابق با روال قبلی برای دریافت این تسهیلات به شعب ارائه کنند.

وی تاکید کرد: این اقدام که به مدت محدود از ۲۵ دی ماه تا ۲۲ بهمن ماه انجام خواهد شد هزینه تامین مالی مسکن برای متقاضیان را کاهش خواهد داد.

به گزارش هیبنا، هم اکنون میانگین قیمت هر فقره اوراق تسهیلات مسکن در مرز ۶۰ هزار تومان قرار دارد. متقاضیان دریافت تسهیلات اوراق تا قبل از این اقدام بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات بدون سپرده و بدون نیاز به خرید اوراق، برای دریافت سقف ۱۴۰ میلیون تومانی این تسهیلات در شهر تهران باید ۲۸۰ فقره اوراق خریداری می کردند. مجموع هزینه تامین مالی مسکن در این روش با لحاظ قیمت ۶۰ هزار تومان برای هر فقره اوراق رقمی حول و حوش ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می شود. این میزان برای متقاضیان دریافت تسهیلات زوجین با سقف ۲۴۰ میلیون تومان تقریبا دو برابر می شود. در شرایط فعلی که سطح قدرت خرید متقاضیان مصرفی مسکن به دلیل جهش های مکرر قیمت مسکن با هزینه خرید واحدهای مسکونی فاصله بسیار زیادی پیدا کرده است بانک مسکن این اقدام را در راستای کمک به تقویت بنیه مالی خریداران با استفاده از تسهیلات مسکن، انجام داده است.

به گزارش هیبنا، متقاضیان خرید مسکن با استفاده از این تسهیلات می توانند معادل ۵۰ درصد یا نیمی از تسهیلات مورد درخواست خود را بدون نیاز به خریداری اوراق و یا سپرده گذاری، از محل دریافت تسهیلات بدون سپرده دریافت کنند. به این ترتیب متقاضیان تنها برای نیمی از رقم کل تسهیلات دریافتی نیازمند خرید اوراق هستند.

نرخ سود این تسهیلات نیز در حال ۱۸ درصد است و مدت بازدپرداخت تسهیلات بدون سپرده ۶۰ ماه معادل ۵ سال است. نرخ سود و مدت بازپرداخت نیمی دیگر از تسهیلات دریافتی که از محل اوراق تامین و پرداخت می شود مطابق با ضوابط مربوط به دوره بازپرداخت و نرخ سود تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم است.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true