×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۹ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
کتاب «مواجهه‌ فمینیسم با تکنولوژی» نقد می‌شود

به گزارش شبکه خبری ایرانا، کتاب «مواجهه‌ فمینیسم با تکنولوژی» نوشته جودی وایسمن باترجمه‌ نوشین شاهنده به تازگی به همت انتشارات کرگدن منتشرشده و قرار است در نشست هفتگی شهرکتاب نقد و بررسی شود.

آیا تکنولوژی به‌لحاظ جنسیتی بی‌طرف است، یا ذاتاً دارای سوگیری‌های جنسیتی است؟ آیا تکنولوژی برساخته‌ای مردانه است؟ آیا در عصر تکنولوژی که همه‌چیز متحول شده، روابط و مناسبات جنسیتی نیز تغییر کرده است؟

بسیاری از فمینیست‌ها انحصار مردانه در تکنولوژی را منبع مهم قدرت مردان و ضعف مهارت‌های تکنولوژیک زنان را عاملی مهم در وابستگی زنان دانسته‌اند. این کتاب کوششی است در راه ارائه‌ی رویکردی منسجم برای تحلیل روابط متقابل جنسیت و تکنولوژی. فصول مختلف کتاب به بررسی تکنولوژی‌های مربوط به کار دستمزدی، تولیدمثل، خانه‌داری، طراحی شهری و حمل‌ونقل اختصاص دارند و در هر فصل نقش مناسبات جنسیتی در شکل‌گیری و توسعه‌ی تکنولوژی و نیز نقش تکنولوژی در حفظ یا تغییر این مناسبات به بحث گذاشته می‌شود.

نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه‌شنبه ۱۴ بهمن ساعت ۱۱ صبح به نقد و بررسی کتاب «مواجهه‌ی فمینیسم با تکنولوژی» اختصاص دارد که با حضور مریم نصراصفهانی، حسین شیخ رضایی و نوشین شاهنده به صورت مجازی برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang و تلگرام این مرکز به نشانی bookcitycc دنبال کنند.کتاب «مواجهه‌ فمینیسم با تکنولوژی» نقد می‌شود

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true