×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
گزارش آماری تحلیلی عملکرد ۱۰ ماهه اول سال ۱۳۹۹

 

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، حسن رضا عباسیان فر مدیرکل دفتر برنامه ریزی و امور فنی از رشد حدود 37 درصدی رشد حق بیمه نسبت به سال قبل خبر داد و گفت: مبلغ حق بيمه توليدي و خسارت پرداختي به ترتيب در حدود 65.7 و 32.4 هزار ميليارد تومان است. تغییرات حق بيمه توليدي و خسارت پرداختی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب در حدود 36.9 و 24 درصد رشد بوده است.

 

 

همچنین نسبت خسارت بازار با ۵٫۱  واحد کاهش (در مقايسه با 10 ماهه اول سال قبل) به 49.2 درصد رسیده است. البته در محاسبه این نسبت (حاصل تقسيم خسارت پرداختي به حق‌بيمه توليدي برحسب درصد)، مبالغ خسارت‌هاي معوق، ذخاير حق‌بيمه، كارمزد شبكه فروش و هزينه‌هاي اداري- عمومی شرکتهای بیمه در نظر گرفته نمي‌شود. شایان ذکر است، بررسی آمار عملکرد شرکتها و رشته های بیمه از حیث “نسبت خسارت” در این مدت نمی تواند ارزیابی مطلوبی از عملکرد آنها در دسترس قرار داده و فعالیت واقعی شان را نشان بدهد.

عباسیان فر از بیمه های غیر زندگی (با۱۵۴٫۹ %)، حوادث راننده (با ۷۲٫۳ %)، درمان (با ۶۹٫۶ %)، شخص ثالث-مازاد (با ۵۶٫۹ %) و کشتی (با 49.7 %) به عنوان4 رشته با  نسبت خسارتي بالاتر از بازار بيمه نام برد و گفت: سهم بخش غيردولتي از حق بيمه توليدي و خسارت پرداختي صنعت بيمه، به ترتیب حدود 68.4 و 69 درصد بوده است.

وی افزود: ۳ رشته بیمه شخص ثالث و مازاد، درمان و زندگی به ترتیب ۳۲٫۲، ۲۰٫۶و ۱۵٫۲ درصد سهم بیشتری از پرتفوی حق بیمه تولیدی در بازار است. البته سهم رشته های بیمه در دوره های زمانی کمتر از یک سال معمولاً با تغییرات زیادی همراه است، لذا در تحلیل سهم از پورتفوی رشته ها در بازار بیمه باید این موضوع را مورد توجه قرار داد.

همچنین در این مدت، حدود ۵۴٫۴ ميليون بيمه نامه صادر و نزدیک ۲۹٫۱ ميليون فقره خسارت پرداخت شده است. تعداد بيمه نامه‌های صادره و تعداد موارد خسارت پرداختی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ترتيب 7.5درصد کاهش و46.2 درصد افزایش داشته است.

رشد تعداد موارد خسارت پرداختی بازار، به دلیل افزایش (۵۲٫۴ درصدی) این تعداد در بیمه درمان با سهم عمده (۹۱٫۸ درصدی) از تعداد خسارتهای پرداختی بازار بیمه بوده است.

 

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true