×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
زنجانی‌ها چقدر کتاب می‌خوانند؟/بهترین روش‌های ترویج کتابخوانی

به گزارش ایرانا، انتشارات نیکان کتاب «گزارش راهبردی کتابخوانی در استان زنجان» نوشته ابراهیم قاسمی و زهرا قاسمی را با شمارگان هزار نسخه، ۶۴ صفحه و بهای ۳۰ هزار تومان منتشر کرد. پژوهش درباره میزان کتابخوانی مردم زنجان و ارائه آمارهای دقیق که بر اساس مطالعات میدانی و دیگر روش‌های پژوهشی به دست آمده، محتوای این کتاب را تشکیل می‌دهد.

موقعیت جغرافیایی و استانی شهر زنجان، نگاهی به کتابخوانی در برخی کشورها، آمار نشر کتاب در ایران، کتابخوانی در ایران و جهان، نگاهی دقیق‌تر به مفهوم سرانه مطالعه، سرانه مطالعه در ایران و سایر کشورها، سرانه مطالعه در زنجان، مقایسه جایگاه شهرستان‌ها با همدیگر و استان زنجان، شاخص‌های مقایسه‌ای جایگاه شهرستان‌ها در استان زنجان، اهداف مورد نظر در جهت افزایش کتابخوانی و عوامل مهم و تاثیرگذار در گسترش فرهنگ کتابخوانی، بخشی از مباحث مطرح شده در این کتاب است.

همچنین نویسندگان مباحث دیگری چون: علل بی علاقگی افراد به کتاب و کتابخوانی، علل پایین بودن آمار کتابخوانی، ارزیابی و مقایسه راه‌حل‌ها، مشکلات موجود در عرصه کتاب، نقش و اهداف کتابخانه‌های عمومی، نقش نظام آموزشی و دولت، روش‌های ترویج فرهنگ کتابخوانی، عوامل موثر در عدم گرایش مردم به کتابخوانی و راه حل تدریجی علاقه‌مند کردن مردم به کتابخوانی، را نیز در پژوهش‌شان مطرح کرده‌اند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true