×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۱ اسفند - ۱۳۹۹  
false
true
تداوم افت معاملات اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، نگاهی به کارنامه فرابورس ایران در یازدهمین ماه امسال نشان می‌دهد طی 20روز معاملاتی تعداد 49میلیارد و 199میلیون ورقه بهادار در 15میلیون و 173هزار نوبت به ارزش 2027هزار و 59میلیارد ریال در بازارهای فرابورس خرید و فروش شده است که به ترتیب از افت 8درصدی حجم، افزایش 306درصدی نوبت‌های معاملات و رشد 24درصدی ارزش معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد.

این در حالی است که میانگین حجم روزانه معاملات فرابورس در ماه گذشته ۱۰۷میلیون ورقه و میانگین ارزش معاملات نیز ۶هزار و ۶۲۱۵میلیارد ریال بوده است.

همچنین بازار اول فرابورس در ماهی که گذشت تغییر مالکیت ۱۴میلیارد و ۵۹۷میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۵۰هزار و ۶۷میلیارد ریال و بازار دوم مبادله ۱۳میلیارد و ۹۶۳میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۱۰هزار و ۸۵۲میلیارد ریال را به خود دیدند که این ارقام به ترتیب بیانگر افزایش ۱۷۳درصدی حجم و رشد ۴۳۳درصدی ارزش معاملات در بازار اول و افت ۳۸درصدی حجم و رشد ۱۲درصدی ارزش معاملات بازار دوم در مقایسه با بهمن ماه سال ۹۸ است.

این گزارش می افزاید: در بازار ابزارهای مالی نیز تعداد ۱۳۷۵میلیون اوراق بدهی به ارزش ۱۲۷۹هزار و ۶۶۴میلیارد ریال معامله شده است که از افزایش ۹۸۶درصدی حجم و ۱۰۰۱درصدی ارزش معاملات این بازار در بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

افزون بر این، بالغ بر ۷۳۰۳میلیون واحد صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش 107میلیارد و 154میلیون ریال و 2 میلیون و 100هزار ورقه گواهی تسهیلات مسکن(تسه) به ارزش 1243میلیارد ریال در این مدت در این بازار مورد معامله قرار گرفته است که نشان از افزایش 388درصدی حجم و رشد 383درصدی ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین افت 58درصدی حجم و کاهش 46درصدی ارزش معاملات اوراق گواهی تسهیلات مسکن در مقایسه با بهمن ماه پارسال دارد.

این گزارش می‌افزاید: شاخص کل فرابورس نیز که معاملات بهمن ماه امسال را از ارتفاع 17هزار و 531واحد آغاز کرده بود با ثبت افزایش 0.3 درصدی در پایان این ماه به ارتفاع 17هزار و 590واحد رسید.

ارزش کل بازار فرابورس نیز که در ابتدای ماه گذشته ۱۸هزار و ۹۳۶میلیارد ریال بود در پایان این ماه با ثبت افت یک درصدی به عدد ۱۸۷۵۳هزار و ۳۰۵میلیارد ریال رسید.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true