×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ فروردین - ۱۴۰۰  
false
true
دامنه نوسان نامتقارن دردی را از بازار دوا نکرد

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، رسول رحیم نیا کارشناس بازار سرمایه  در پاسخ به این سوال که چند روز از تغییر دامنه نوسان نامتقارن گذشته است و در این مدت عملکردش روی بازار سرمایه چگونه بوده است؟ بیان کرد:نزدیک به دو هفته از تصویب دامنه نوسان نامتقارن می‌گذرد، مطابق با پیش بینی‌های صورت گرفته و هشدار‌هایی که کارشناسان داده بودند، دامنه نوسان نامتقارن دردی را از بازار دوا نکرد، زیرا مشکل بازار دامنه نوسان نبود که تغییر و اصلاح آن بتواند به بازار کمک کند.

وی تاکید کرد:مشکل بازار عوامل دیگری هستند که باید اصلاح شوند.

رحیم نیا درباره عملکرد دامنه نوسان نامتقارن در این مدت اظهار کرد: دامنه نوسان نامتقارن که بیشتر به سمت مثبت‌(+۶) بود سبب ایجاد پدیده صف نشینی شد و رفتارهیجانی (فروش هیجانی) را در سرمایه گذاران تشدید کرد، اگر قرار بود بازار در ده درصد به اصلاح برسد با وجود دامنه نوسان این اصلاح از ۱۵ درصد شروع خواهد شد و خود این موضوع اثر روانی خیلی شدیدی روی بازار دارد و به طور کلی این طرح موفقیت آمیز نبوده است.

وی افزود:این آزمون و خطا‌ها به عدم اعتماد مردم نسبت به بازار سرمایه دامن می‌زند.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: ایده آل‌ترین حالت ممکن حذف دامنه نوسان است اما در شرایط فعلی خیلی توصیه نمی‌شود، زیرا سرمایه گذاران در یک حالت احساسی قرار دارند و بازار در حال ریزش است، بهترین کار در شرایط فعلی بازگشت به همان دامنه نوسان سابق است تا حداقل بازار در کوتاه مدت به یک ثبات برسد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true