×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ فروردین - ۱۴۰۰  
false
true
بدهی ۳۰۰ هزار میلیاردی دولت به تامین اجتماعی

اکبر شوکت در گفتگو با ایرانا در خصوص مصوبه جدید مجلس مبنی بر افزایش بودجه برای پرداخت بدهی سازمان تأمین اجتماعی گفت: این مصوبه از سوی نمایندگان به تصویب رسید اما مشخص نیست چه شرکت‌هایی را قرار است در قبال ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت به تأمین اجتماعی به این سازمان واگذار کنند.

وی افزود: بودجه مربوط به همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز از همین اعتبار تأمین خواهد شد و در مجموع ۱۵۰ هزار میلیارد تومان برای پرداخت تأمین اجتماعی به تصویب رسیده است.

شوکت با اشاره به اینکه بدهی جاری به سازمان سالیانه ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان است، اظهار داشت: این در حالی است که در لایحه بودجه در نهایت ۱۰ هزار میلیارد تومان بدین منظور در نظر گرفته شده است.

عضو هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی افزود: قرار بود تا پایان برنامه پنجم توسعه بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شود و اگر حداقل ۵۰ هزار میلیارد تومان مصوب طی چند سال گذشته پرداخت می‌شد تاکنون دولت بدهی‌های خود را تسویه کرده بود اما متأسفانه این اتفاق رخ نداده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵۰ هزار میلیارد تومان به تصویب رسیده و از این پس نحوه پرداخت این مبلغ به رایزنی‌های مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و مسئولان ذیربط با دولت بستگی دارد.

شوکت ادامه داد: امیدواریم در سال پایانی دولت حداقل چند شرکت پرسود و همچنین معدن در قبال بدهی‌ها به تأمین اجتماعی واگذار شود. در غیر این صورت اگر دولت بخواهد چند شرکت کم بازده و ورشکسته را به تأمین اجتماعی بدهد، هیچ سودی برای ما نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ۴ تا ۵ ماه باقیمانده از دولت را برای رایزنی و دریافت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان فرصت دارد، تصریح کرد: اگر این زمان بگذرد در دولت بعدی بعید می‌دانم بتوانیم این اعتبار را به دست آوریم.

عضو هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی گفت: بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر به بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true