×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۲ فروردین - ۱۴۰۰  
false
true
آماده سازی پایتخت برای نوروز/ توزیع ۵۰۰ تن محصولات پروتئینی

به گزارش شبکه خبری ایرانا، اصغر عطایی، درباره آماده سازی پایتخت برای نوروز درباره اقدامات سازمان‌های زیر مجموعه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران توضیح داد.

وی افزود: سازمان پسماند معمولاً در ایام پایان سال با توجه به حجم زباله در مراکز خرید و برخی اماکن درگیر می‌شود. این سازمان ۷ اقدام ویژه برای آماده سازی تهران انجام می‌دهد که از جمله آنها استقرار ۲ هزار مخزن بازیافت در ظرفیت‌های ۱۲۰ و ۲۴۰ در راستای اجرای طرح کارت و همچنین حذف مخازن ۱۱۰ لیتری از سطح برخی معابر است.

به گفته عطایی، مشارکت سازمان در تولید و پخش مجموعه سریال «ن. خ» در راستای اقدامات فرهنگی و همچنین کارهای آموزشی فراوان در شستشو و بهینه سازی مدیریت پسماند از دیگر اقدامات این سازمان است.

مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران در مورد اقدامات سازمان میادین میوه و تره بار نیز اظهار داشت: این سازمان ۱۲ اقدام ویژه در این ایام دارد که بهره برداری از ۳ بازار جدید، هماهنگی جهت تأمین ۱۳ هزار و ۵۰۰ تن محصولات پر مصرف، توزیع ۵۰۰ تن محصولات پروتئینی تنظیم بازار، تخفیفات محصولات فرآوری شده در ۲۵ گروه کالایی و اجرای طرح پایش و کالیبراسیون کنترل ترازو ها از این دست است.

افتتاح ۳ ایستگاه جدید آتش نشانی

وی به ۷ اقدام ویژه سازمان آتش نشانی در مناطق ۲۲ گانه نیز اشاره کرد و توضیح داد: از مهم‌ترین آنها افتتاح ۳ ایستگاه آتش نشانی جدید است که ایستگاه سعدی در منطقه ۱۲، یک ایستگاه در میرداماد و ایستگاهی در فرمانداری ری افتتاح شد.

عطایی بیان کرد: ۵ هزار آتش نشان نیز در روز چهارشنبه آخر سال و آن ایام شهر را پوشش می‌دهند. هزار تیم عملیاتی جهت تأمین ایمنی درمبادی ورودی و خروجی در روز طبیعت پیش بینی شده است. در بهشت زهرا و مسیرهای منتهی به حضور مردم در بهشت زهرا برای پنجشنبه آخر سال نیز تیم‌هایی مستقر خواهند شد. از دیگر اقدامات نیز ساماندهی تمامی ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی است.

مدیر کل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: ۸ اقدام ویژه نیز از سوی سازمان صنایع و مشاغل برای ایام نوروز انجام می‌شود. بهسازی وضع ظاهری کیوسک‌ها مانند شستشو، بهسازی و جمع و آوری سد معبر کیوسک‌ها از جمله آنهاست. مدیریت و ساماندهی دستفروشان و روزبازارهای موجود درمناطق از دیگر اقدامات در دستور است.

دستفروشان در روزهای پایانی سال ساماندهی می‌شوند

عطایی توضیح داد: محل‌هایی در ایام پایان سال با هدف ساماندهی دستفروشان با همکاری حریم بان و شهربان انجام می‌شود. مبارزه با موش و زنده گیری سگ‌های بی صاحب در سطح شهر و پاکسازی محیطی مراکز همگانی فروش خودرو که شامل پاکسازی این مناطق می‌شود از دیگر اقدامات است.

وی افزود: اداره کل محیط زیست نیز ۹ اقدام ویژه در دستور کار دارد؛ معاینه فنی کلیه خودروهای سبک و سنگین از جمله آنهاست. همچنین کنترل ایمنی و HSE در شهرداری و کنترل هزار ساختمان شهرداری در ارتباط با ماسک و دستکش، کنترل اتوبوس‌ها و بی آرتی و … جزو فعالیت‌های اداره کل محیط زیست است. کنترل کارواش‌ها و بازچرخانی آب نیز در گروه اقدامات محیط زیستی است. همچنین آب گرمکن های خورشیدی را نیز در مناطق بازبینی می‌کنند.

عطایی گفت: شرکت شهربان و حریم بان هم ۲ اقدام ویژه انجام می‌دهند که سعی می‌کنند با سد معبر غیر مجاز را مقابله کنند و بر ساخت و سازها نظارت داشته باشند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true