×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۲ فروردین - ۱۴۰۰  
false
true
پرداخت مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان طی چند روز آینده

به گزارش ایرانا، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: با اختصاص ۹۰ هزار میلیارد تومان بابت رد دیون به سازمان تامین اجتماعی که چند روز قبل از سوی مجلس انجام شد مرحله دوم همسان سازی حقوق بازنشستگان را آغاز می کنیم.

وی افزود: از هفته گذشته همکاران ما در معاونت های مختلف با همکاری کانون عالی بازنشستگان اقدام به تشکیل جلسات برای اجرایی شدن مرحله دوم و فرمول اجرایی آن را آغاز کردند و مرحله دوم از اول اسفند آغاز شده و به زودی مبلغی را به صورت علی الحساب بابت مرحله دوم متناسب سازی به بازنشستگان پرداخت می کنیم.

سالاری گفت: تاریخ اجرا اسفند ماه خواهد بود و طی چند روز آینده فرمول نهایی اجرا مشخص و علی الحساب آن پرداخت می شود.

وی در پاسخ به سوال ایرانا در خصوص اینکه چه میزان از این اعتبار مربوط به همسان سازی حقوق بازنشستگان است گفت: ۹۰ هزار میلیارد تومان بابت رد دیون و پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی به تصویب رسیده و از لحاظ مالی این امکان را فراهم می کند که بتوانیم بخشی از این اعتبار را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان هزینه کنیم.

وی در مورد پیشنهاد تامین اجتماعی برای افزایش دستمزد ۱۴۰۰ به ایرانا گفت: مرجع تصمیم گیر در این خصوص شورای عالی کار است و سازمان تامین اجتماعی حتی در آن عضویت ندارد به همین دلیل نمی توانیم میزان دقیقی را ما پیش بینی و اعلام کنیم اما با توجه به میزان تورم و همچنین سبد هزینه خانوار باید افزایش ها مشخص شود و اقدامی است سه جانبه که درآن تصمیم گیری می شود و قطعاً مصالح کلی جامعه کارگری مدنظر قرار می گیرد.

سالاری در خصوص باری که نسخه الکترونیک بر دوش بیمه ها گذاشته است، به ایرانا گفت: داروخانه ها در دو بخش یکی نسخه الکترونیک که به صورت آنلاین ارسال شده و مواردی نیز برای افرادی که امکان نسخه نویسی را ندارند با بیمه ها همکاری می کند و جلسه‌ای با انجمن داروسازان و وزارت بهداشت در این خصوص داشتیم و تصمیم مشترکی که در شورای عالی بیمه که همه اعضا در آن حضور دارند، اتخاذ می شود.

وی همچنین در مورد واکسیناسیون کادر درمانی مراکز تامین اجتماعی به ایرانا گفت: واکسن از سوی وزارت بهداشت تامین می شود و همکاران درمانی ما تفاوتی با سایر افراد ندارند و ما تفاوتی را شاهد نبودیم.

تکمیل می شود…

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true