×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۱ فروردین - ۱۴۰۰  
false
true
۶ پیشنهاد برای بانک مرکزی

به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، محمد واعظ برزانی در گفت و گو با ایبِنا تصریح کرد: یکی دیگر از اولویت ها باید رصد حملات سوداگرانه سازمان دهی شده با منشا اوفک در بازار ارز باشد؛ یعنی نسبت به چنین حملات احتملالی بانک مرکزی، پایش و برنامه واکنش و سرکوب داشته باشد.  

وی ادامه داد: موضوع بعدی اجرای بخش های همچنان اجرا نشده نظام جامع آمار مالی شهروندان باید باشد به طوری که در پرتو آن امیدواریم قانون مبارزه با پولشویی نیز به طور کامل اجرا شود.  

دانشیار دانشکده اقتصاد دانشگاه اصفهان چهارمین اولویت بانک مرکزی در کوتاه مدت را اقدامات فوری برای اصلاح ساختار مالی و ترازنامه ای بانک های تجاری دانست و گفت: به این معنی که سهم دارایی های ثابت در ساختار ترازنامه بانک های تجاری و همچنین ساختار دارایی های این بانک ها به حد معقول و مبتنی بر اقتصاد ایران تقلیل یابد. این کار، هم مستلزم نظارت مستقیم بر مدیریت دارایی های بانک تجاری و هم مستلزم چنین نظارتی بر شرکت های وابسته به بانک های تجاری است.  

به گفته واعظ برزانی، از سوی دیگر نظارت بر حساب اضافه برداشت که به طور اجتناب ناپذیری باعث تداوم حیات ملی بانک های اساسا زیان ده می شود نیز باید سامان یابد.  

او در پایان درباره اولویت های و ماموریت های مهم بانک مرکزی تاکید کرد: ششمین توصیه که مهم ترین مقوله نیز محسوب می شود، اجرای روح قانون عملیات بانکی بدون ربا است که در اصل، واقعی کردن عملیات بانکی است و برای این کار به سرعت نیازمند تحول در قانون بانکداری هستیم.  

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true