×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۰ فروردین - ۱۴۰۰  
false
true
تعامل ملی ذیل پرچم هویت ملت ایران پاذرهر توطئه دشمنان است

به گزارش شبکه خبری ایرانا، “تعامل ملی” ذیل پرچم “هویت ملت ایران”، پادزهر توطئه دشمنان در ایجاد “انشقاق ملی” است.

علی باقری‌کنی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران زرتشتی، مسیحی و کلیمی در کنار مسلمان در برهه‌های مختلف در یک جبهه دوشادوش یکدیگر در مقابل دشمن ایستاده‌اند، گفت: “تعامل ملی” ذیل پرچم “هویت ملت ایران”، پادزهر توطئه دشمنان در ایجاد “انشقاق ملی”است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری‌کنی، دبیر ستاد حقوق بشر ایران و معاون امور بین الملل قوه قضائیه عصر امروز (دوشنبه) از شعبه ویژه حل اختلاف زرتشتیان در تهران بازدید و با عوامل اجرایی این مرکز گفتگو کرد.

باقری‌کنی در این دیدار با اشاره اینکه تمامی اقلیت‌های دینی اعم از زرتشتی، مسیحی، کلیمی شهروندان ایران محسوب می‌شوند، اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران زرتشتی، مسیحی، کلیمی در کنار مسلمان در برهه‌های مختلف در یک جبهه دوشادوش یکدیگر در مقابل دشمن ایستاده‌اند که مثال بارز آن در زمان هشت سال دفاع مقدس بود.

وی‌افزود: دشمنان جمهوری اسلامی اتحاد و انسجام ملی را هدف گرفته‌اند و در تلاش برای تفرقه افکنی میان بخش‌های مختلف جامعه هستند؛ اما تجربه‌ی هم‌زیستی ملاطفت آمیز پیروان ادیان مختلف در ایران با قدمتی چند هزار ساله موجب شده این اتحاد ناگسستنی باشد.

باقری‌کنی در ادامه با تقدیر از شهدای زرتشتی دفاع مقدس اظهار داشت: رشادت هموطنان زرتشتی در کنار برادران مسلمان برای صیانت از هویت ملت ایران و تضمین حاکمیت ملی و پاسداری از تمامیت ارضی کشور، جلوه‌ای از اتحاد و همدلی حداکثری ملت ایران در مقابل دشمنان است و این رمز پیروزی ملت ایران در عرصه‌های مختلف بوده و خواهد بود.

وی با اشاره به یکی از اعضای شعبه شورای حل اختلاف زرتشتیان که فرزندش در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده بود، تصریح کرد: سنگ محک وطن دوستی و ایران دوستی میزان آمادگی هر فرد برای جانفشانی در مسیر آرمان‌های متعالی ملت ایران است.

دبیر ستاد حقوق بشر همچنین خاطرنشان کرد: ما باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم دشمن این هویت ملی را که در قالب تعامل و انسجام حداکثری متبلور شده با ترفندها و توطئه‌های مختلف دچار خدشه کند.
 

باقری کنی با اشاره به همزیستی طولانی و مداوم ادیان مختلف در ایران تصریح کرد: شاید در هیچ جای دنیا نتوان کشوری مانند ایران را یافت که در یک خیابان سه کیلومتری مسجد و کلیسا و کنیسه و آتشکده در کنار هم قرار داشته باشد و زرتشتیان، مسیحیان، کلیمیان و مسلمانان در کمال امنیت و آرامش در عبادتگاههای خود به انجام مناسک دینی خود بپردازند.

در ادامه این دیدار آقای اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی نیز توضیحاتی در خصوص فعالیت شورای حل اختلاف ویژه زرتشتیان بیان کرد و گفت: عمده رسیدگی‌های این شعبه در خصوص احوال شخصیه افراد است.

وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: حلقه وصل همه ایرانی‌ها هویت و فرهنگ ایرانی است و این حلقه ناگسستنی و هیچ قدرت استکباری نمی‌تواند ما را از هم جدا کند.

همچنین آقای غلامرضا مهدوی، معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای حل اختلاف استان تهران نیز با تاکید بر اینکه اساس کار در شورای حل اختلاف، صلح و سازش است، اذعان داشت: شورای حل اختلاف آمادگی تأسیس شعب ویژه برای سایر ادیان و اقلیت‌های دینی از جمله مسیحیان و کلیمیان را دارد.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true