×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۶ مرداد - ۱۴۰۰  
false
true
شوراها و شهر پایدار، نقش منتخبان برای ایجاد محیطی برای زیست پایدار چیست؟

ایرانا : نشست تخصصی «شوراها و شهر پایدار» با حضور مهندس مهدی چمران، رئیس پیشین ادوار شورای شهر تهران، دکتر اسداله راشدی معاون پارلمانی پیشین شورایعالی استان‌ها،‌ دکتر شاپور نظرپور رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های شورای شهر تهران و امین فرجی هیات علمی دانشگاه تهران و رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران به‌عنوان دبیر نشست در سالن اجتماعات مرکز فابا امروز دوشنبه ۲۴ خردادماه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرانا ، شهر پایدار مفهومی جدید در مدیریت شهری و مباحث توسعه است، اما اگر نیک بنگریم پیشینیان ما این مفهوم را سال‌ها پیش به ما انتقال داده‌اند که «دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم تا دیگران بخورند». از نیمه دوم قرن بیستم که مباحث توسعه مطرح شد، مفهوم توسعه و جامعه پایدار و در ادامه آن شهر پایدار نیز آمد. رشد صنعتی به‌رغم رفاه و امکاناتی که برای بشر ایجاد کرد، باعث مشکلات دیگری نیز شد. بزرگ‌ترین این مشکلات را می‌توان آسیب‌های زیست محیطی رشد صنعتی دانست. شهرها نیز به‌عنوان یکی از مظاهر صنعتی شدن رشد کردند. ساکنان تهران و شهرهای بزرگ ایران همواره با مشکل آلودگی هوا دست به گریبان بوده‌اند، همچنین توجه به فراهم کردن محیط زیست سالم شهری با نگاه به حفظ منابع برای آیندگان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیریت شهری در نگاه توسعه‌ای است. انتخابات شوراهای شهر در چند روز آینده پیش رو اسن و این شوراها نقش مهمی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در مدیریت شهری برای رسیدن به شهری پایدار برای همه شهروندان شهرها، چه ساکنان فعلی آن و چه ساکنان آینده آن دارند.

نشست تخصصی «شوراها و شهر پایدار» با حضور مهندس مهدی چمران، رئیس پیشین ادوار شورای شهر تهران، دکتر اسداله راشدی معاون پارلمانی پیشین شورایعالی استان‌ها،‌ دکتر شاپور نظرپور رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های شورای شهر تهران و امین فرجی هیات علمی دانشگاه تهران و رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران به‌عنوان دبیر نشست در سالن اجتماعات مرکز فابا امروز دوشنبه ۲۴ خردادماه ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد

یکی از دغدغه‌های مردم در انتخابات همواره انتخاب افراد کاردان و متخصص بوده است. بی شک یکی از مواردی که برای انتخاب اعضای شورای شهرها باید در نظر داشت این است که به‌عنوان سیاست‌گذاران مدیریت شهری چه نگاهی به مفاهیمی مانند شهر هوشمند، شهر پایدار و مفاهیمی از این دست دارند تا بتوانند با تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری درست، محیط شهری مناسب برای زیست شهروندان به ارمغان بیاورند.

بر همین اساس امروز دوشنبه، ۲۴ خردادماه، ساعت ۱۵ نشست تخصصی «شوراها و شهر پایدار» با حضور مهندس مهدی چمران، رئیس پیشین ادوار شورای شهر تهران، دکتر اسداله راشدی معاون پارلمانی پیشین شورایعالی استان‌ها،‌ دکتر شاپور نظرپور رئیس پیشین مرکز پژوهش‌های شورای شهر تهران و امین فرجی هیات علمی دانشگاه تهران و رئیس مرکز تحقیقات شهر هوشمند ایران به‌عنوان دبیر نشست در سالن اجتماعات مرکز فابا برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را به‌صورت زنده از طریق صفحه اینستاگرام مرکز فابا و همچنین از طریق سایت فابانیوز از لینک زیر مشاهده کنند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true