×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۴۰۰  
false
true
آیین کلنگ زنی پروژه عمومی سازی پارک ملی هوا و فضا

ایرانا :با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران، شهردار و مدیران ارشد منطقه، میراکبری مشاور فرمانده نیروی هوا و فضای سپاه، مدیران پارک ملی هوا و فضا و پدران بزرگوار شهیدان خوانساری و شهید رضایی، آیین کلنگ زنی پروژه عمومی سازی پارک ملی هوا و فضا واقع در ناحیه دو منطقه  انجام شد.

به گزارش ایرانا ، صبح روز دوشنبه هشتم شهریور، آیین کلنگ زنی پروژه پارک ملی هوا و فضا با هدف تبدیل منطقه ۲۱ به مقصد گردشگری و استفاده از ظرفیت گردشگری این پارک بعنوان نمایشگاهی از دستاوردهای خودباوری و تولیدات ملی سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در حوزه های موشکی، پهبادی، راداری، فضایی و سایر حوزه های استراتژیک دفاع از میهن اسلامی انجام شد.

رجب زاده در آیین کلنگ زنی این پروژه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب اسلامی، بالاخص ۴۰۰ شهید گلگون کفن منطقه ۲۱ و شهدای عرصه مقاومت و هوا و فضا اظهار داشت: امروز در محلی قرار گرفته ایم که شاهد به ثمر رسیدن تلاش ها و رشادت های فرماندهان، دانشمندان و دلسوزان این مرز و بوم در عرصه بسیار مهم و استراتژیک هوا و فضا هستیم.

وی افزود: در این حوزه، برادران ما با وجود کمبود ها و محدودیت ها، هرگز ناامید نشدند و با اتکا به خداوند ، خودباوری، دانش و تکنولوژیِ موجود در کشور و با تکیه بر توان و تخصص جوانان آینده ساز، تحت رهبری فرمانده معظم کل قوا به افتخارات بزرگی نائل آمدند.

شهردار منطقه ۲۱ در خصوص ظرفیت ها و دستاوردهای به نمایش گذاشته شده در نمایشگاه ملی هوا و فضا اظهار داشت: حضور در این نمایشگاه  و بازدید از دستاوردهای ارزشمند آن در حوزه های فضایی، پهبادی، موشکی و… حس خودباوری و افتخار را در هر بیننده ای ایجاد می کند و من پس از اولین دیداری که از این مجموعه ارزشمند داشتم به این نتیجه رسیدم که باید تلاش کنیم با عمومی سازی این پارک و ایجاد امکان بازدید عمومی آن، این حس خوب را با تمام دغدغه مندان، خصوصا جوانان، دانشجویان و آینده سازانی که قلبشان برای عزت  اقتدار این مرز و بوم می تپد به اشتراک بگذاریم.

رجب زاده بازدید از این نمایشگاه که تجلی توان و تخصص جوانان با انگیزه کشور است را موجب تحسین و تقدیر هر بازید کننده دغدغه مند، منصف و باورمند به عزت و اقتدار این مرز و بوم ارزیابی کرد و افزود: شهرداری به عنوان متولی امور مدیریت شهر می تواند در تبدیل این پروژه عظیم به یک مقصد گردشگری بسیار اثرگذار باشد.

وی گفت: ما توانستیم با دفاع مناسب از ردیفهای اعتباری منطقه یک ردیف بودجه ای را برای این پروژه تحت عنوان “عمومی سازی پارک هوا و فضا” تعریف کنیم و اعتباری برای سال جاری پیش بینی کردیم و احداث این پارک را به عنوان قدم اول همکاری ها در دستور کار قرار دادیم.

رجب زاده در ادامه اضافه کرد: قطعا با حمایت های دکتر امانی در کمیسیون بودجه، جناب آقای سروری نائب رئیس محترم شورای اسلامی شهر تهران که هفته گذشته از نمایشگاه دیدار داشتند و شهردار محترم تهران که همگی از سابقون دفاع مقدس هستند، این ردیف ها تقویت خواهد شد و با برنامه ریزی دقیق تر در سطح شهر تهران شاهد همکاری های بیشتر خواهیم بود.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true