×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰  
false
true
ریزش ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات اولین روز کاری هفته (شنبه بیست و هفتم شهریورماه ۱۴۰۰)، شاهد ادامه روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۹۴۸۴ واحدی معادل ۲.۵۵ درصد به رقم ۳۶۲  هزار و ۶۷ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۰۵۳۳ واحدی، عدد ۴۳۹ هزار و ۹۳۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش  ۶۶۴۶  واحدی به رقم ۲۷۷ هزار و ۵۹۷  واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۸۲۶۳ واحد کاهش را رقم زد و به سطح ۲ میلیون و ۱۹۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۸۲۶۲ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۷۷  هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۴۰۹۹ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۸۷۳ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

ریزش ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، کگل، فملی، کچاد، پارسان و شپنا با بیشترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی میدکو، شستا و تنوین ، بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۱۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۶۸۸ هزار و ۹۶۰ نوبت معامله و به ارزش ۷۴ هزار و ۸۷ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد تنوین(آریان کیمیا تک) با ۴.۹۸ درصد رشد و پس از آن، نمادهای دسبحا، خپویش، وملی و تنوین  بود. همچنین نماد معاملاتی دلقما(دارویی‌ لقمان‌) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای غبهنوش، کگل، قلرست و سپاها قرار گرفتند.

ریزش ۳۸ هزار واحدی شاخص کل بورس

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true