×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰  
false
true
تقویت شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

 به گزارش پایگاه خبری ایرانا ،  امروز تالار شیشه‌ای در معاملات چهارمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه سیزدهم مهرماه ۱۴۰۰)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۰۸  واحدی معادل ۰.۲۵ درصد به رقم ۳۷۱ هزار و ۵۷۰ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۷۹۰ واحدی، عدد ۴۲۷ هزار و ۲۸۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۱۲۹ واحدی به رقم ۲۶۹ هزار و ۵۶۸ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۵۵۲۴ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۹۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۳۹۱ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۱۲ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۸۱۸۴ واحد افزایش همراه بود و عدد دو میلیون و ۹۲۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

تقویت شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی شپنا، فارس، شپدیس، کگل، مبین و شبندر با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فولاد، فخوز و شستا، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری بازار سرمایه در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۷ میلیارد و ۷۵۴ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۷۱ هزار و ۴۵۵ نوبت معامله و به ارزش ۶۷ هزار و ۵۶۲ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سنیر(سیمان‌ سفید نی‌ریز) با ۴.۹۹ درصد رشد و پس از آن، نمادهای دروز، زپارس، قمرو و ثاباد بود. همچنین نماد معاملاتی تایرا(تراکتورسازی‌ایران‌) با ۴.۹۱ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای کساوه، غزر، ولغدر و شسینا قرار گرفتند.

تقویت شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true